Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie wyrostka łokciowego i obojczyka


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 02.07.2009 doznałem otwartego złamania wyrostka łokciowego prawego i obojczyka prawego, oba z przemieszczeniem oraz zwichnięcia stawu bark.-obojczykowego. Łokiec: zespolenie popregiem Webera 4 dni po złamaniu, obojczyk: druty Kirchnera, ze wzgledu na rozstąpienie sie odłamów, ponowne zespolenie popręgiem Webera 7 dni po złamaniu. Kontrolny RTG wykazał ustawienie odłamów obojczyka *zadowalające*, szczelina między wyrostkiem łokc.a k. łokciową ok.1,5 mm. Zgiecie ręki ok. 40 st., rozgięcie ok. 105., ruchy pronacyjno-supinacyjne w zakresie normy. Rehabilitacja zacznie się za ok.1 miesiąc, nie wcześniej (terminy). W tej chwili odczuwam ból mięśni ręki przy podnoszeniu jej do góry (jestem w stanie położyć dłoń na środku głowy, nie więcej). Prosze o informacje czy taki rodzaj zrostu oraz ruchomość ręki oraz stosunkowo późne rozpoczęcie ćwiczeń dają szansę na powrót do zdrowia? Zdaje sobie sprawe, że sprawności przedwypadkowej nie uda sie osiągnąć, ale czy będzie możliwe takie funkcjonowanie ręki aby móc np. pływać czy jeździć na rowerze? Mam 38 lat i prowadzę aktywne życie. Z góry dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×