Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego a żylaki odbytu


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ponad 30 lat, i parę tygodni temu dowiedziałem się, że również i ja mam problemy z przedmiotowymi żylakami widocznymi na lewym jądrze. Wyniki badania nasienia wykazały stan daleki od prawidłowego, dlatego w przyszłym tygodniu wybieram się na badanie USG. Jednak moje podstawowe pytanie dotyczy kwestii czy żylaki powrózka nasiennego mogą mieć cokolwiek wspólnego z żylakami odbytu? Cierpię na syndrom jelita drażliwego więc częste wizyty w toalecie to niestety codzienność. Od kilku lekarzy słyszałem, że jest to schorzenie, a nie choroba - więc nadal brak jednoznacznych odpowiedzi gdzie leży źródło problemu. Ale wracając do tematu, chciałbym się dowiedzieć czy ta przypadłość mogła doprowadzić do wystąpienia problemu również w postaci żylaków powrózka .... Pozdrawiam, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przyczynami powstawania żylaków powrózka nasiennego jest niewydolność bądź wrodzony brak zastawek w żyłach jądrowych. W rezultacie dochodzi do zalegania krwi. Prawie zawsze ma to miejsce po stronie lewej. Przeciętna długość lewej żyły jądrowej wynosi 42 cm i zaliczana jest ona do najdłuższych naczyń człowieka. Żylaki powrózka nasiennego mogą powstać wtórnie i spowodowane jest to wtedy chorobami wywołującymi ucisk na żyłę jądrową (nowotwór nerki, przestrzeni pozaotrzewnowej), zakrzepicy żylnej. Dlatego raczej ma Pan tendencję do powstawania żylaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×