Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Beata

Wycięty wyrostek i pojawiający się guz w miejscu rany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata
Trzy tygodnie temu wycięto mi wyrostek robaczkowy. Juz w 6 dniu po operacji w miejscu ostatnich dwóch (górnych) szwów pojawiło sie bolesne zgrubienie. W 7 dniu usunięto mi szwy. Rana wygląda nawet dobrze oprócz wspomnianych dwóch ostatnich szwów, które to się troche rozeszły. Nie doszło jednak do krawienia czy też ropienia rany. Rana jedynie *zaogniła* się a guz powiększył. Obecnie guz ma wielkość małego jajka , jest bardzo twardy, wybija się wręcz ze skóry, a przy nacisku nieco boli. Chirurg prowadzący powiedział, że może to być jakieś złe zrastanie tkanek tłuszczowych wewnątrz oraz że nie wiadomo ile potrwa wchłanianie tego guza i czy wogóle sie wchłonie.No i był ogólnie zaskoczony tym co zobaczył na moim brzuchu. Mam pytanie: Czy moze grozic mi kolejna operacja i czy sa normalne takie reakcje organizmu i tak naprawdę-co to jest? Dodam iz do tej pory nie zdecydowano sie na dodatkowe USG brzucha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno mi określić bez badania co może dziać się w miejscu po ranie pooperacyjnej. Takie guzy nie powinny występować w tym miejscu. Być może trzeba nakłuć ten guz (płyn surowiczy, ropny, krwisty???), opróżnić go, zasączkować. Na początku może wykonać USG. Na pewno trzeba ten problem zdiagnozować, a nie czekać na wchłonięcie się. Muszą być podjęte działania lekarskie. Proszę na ten temat porozmawiać z chirurgiem prowadzącym Panią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.