Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja kości obojczykowej


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Cztery tygodnie temu zlamalem obojczyk (z przemieszczeniem) wylatujac przez kierownice quada. Po wizycie u chirurga w holandii, zapewniano mnie ze kosci bez zadnej ingerencji czlowieka powinny sie zrosnac. Po uplywie tego czasu na zdjeciu rentgenowskim widac ze jednak tak sie nie stalo. Oprocz tego dwa palce u tej reki caly czas mi dretwieja. Po konsultacji z lekarzem, dowiedzialem sie ze kosc bedzie jeszcze raz lamana i wzmacniana plytka. Mam pytania odnosnie tej opercji. Jak grozna jest ta operacja i czy kosci po wzmocnieniu plytka szybciej sie zrastaja? Mam 32 lata czterotygodniowego synka, zawodowo zajmuje sie sportem i tym razem chcialbym podjac sluszna decyzje. A moze jej nie robic, choc bol po czterech tygodniach jest nadal dosc silny. Moze jest jakas prywatna klinika w Polsce ktora specjalizuje sie w takich przypadkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Operacje takie są często przeprowadzane i raczej rzadko niosą ze sobą powikłania. Z uwagi na Pana młody wiek, aktywny tryb życia i powikłania (ucisk na nerw przez źle zrośniętą kość) radziłbym, aby Pan zdecydował się na tą operację. Takie wzmocnienie płytką spowoduje szybszy zrost kości, a co za tym idzie zrost zachowujący odpowiednie ukształtowanie anatomiczne. Takie zabiegi wykonuje się w każdym oddziale ortopedycznym w Polsce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×