Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawrót wodniaka jadra


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po operacji usunięcia wodniaka jadra metoda Winckelmanna.Zabieg został przeprowadzony 2 miesiące temu.Nie dawno bylem na wizycie kontrolnej i badanie usg wykazało ponownego wodniaka dwukomorowego w tym samym miejscu wielkości pieści.dodam ze odczuwam w tym miejscu od dłuższego czasu silny ból..Czy jest możliwe w tak krótkim czasie powrót wodniaka??czy wcześniejszy zabieg mógł zostać nieprecyzyjnie wykonany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czasami, rzadko, ale zdarza się, że dochodzi do nawrotów i to właśnie tak szybko. Niestety trzeba ponownie przeprowadzić zabieg z dokładnym doszczętnym wycięciem osłonek pochwowych jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nawrót wodniaka

Mam podobny problem. Rzekomo *prosty zabieg* okazał się zbyt trudny dla dwóch domorosłych chirurgów. Niestety, jak to często w Polsce bywa, lekarze więcej przynoszą szkody niz pożytku. Podejrzewam, że nawet solidna koperta też w niczym by tu nie pomogła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki problem . Bylem operowny w 2002 i 2003 roku na to samo . Dzisiaj po 10 latach problem powrocil i sie martwie , co robic.... operowac ? Narosl - wielkosci wisni, a raczej rozmiarow jadra , Czy jakis lekarz zdaje sobie sprawe - jak w tak delikatnym miejscu to dolega ?????A mowiono mi aby sie przyzwyczaic do zycia z tym i co ? Czy mam to znowu operowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam ten sam problem ,miałem zabieg wodniaka 3 miesiące temu nawet ,nie dostałem kontroli w poradni,a teraz mam jajo jak strusie i boli coraz mocniej,byłem u lekarza a tam najprawdopodobnie mam powrót wodniaka, po prostu się załamałem znów zabieg co ci lekarze robią przecież.człowiek nie jest zabawka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×