Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Łukasz

Nawrót wodniaka jadra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz
Jestem po operacji usunięcia wodniaka jadra metoda Winckelmanna.Zabieg został przeprowadzony 2 miesiące temu.Nie dawno bylem na wizycie kontrolnej i badanie usg wykazało ponownego wodniaka dwukomorowego w tym samym miejscu wielkości pieści.dodam ze odczuwam w tym miejscu od dłuższego czasu silny ból..Czy jest możliwe w tak krótkim czasie powrót wodniaka??czy wcześniejszy zabieg mógł zostać nieprecyzyjnie wykonany??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Tak czasami, rzadko, ale zdarza się, że dochodzi do nawrotów i to właśnie tak szybko. Niestety trzeba ponownie przeprowadzić zabieg z dokładnym doszczętnym wycięciem osłonek pochwowych jądra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nawrót wodniaka
Mam podobny problem. Rzekomo *prosty zabieg* okazał się zbyt trudny dla dwóch domorosłych chirurgów. Niestety, jak to często w Polsce bywa, lekarze więcej przynoszą szkody niz pożytku. Podejrzewam, że nawet solidna koperta też w niczym by tu nie pomogła...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janek
tez mam taki problem . Bylem operowny w 2002 i 2003 roku na to samo . Dzisiaj po 10 latach problem powrocil i sie martwie , co robic.... operowac ? Narosl - wielkosci wisni, a raczej rozmiarow jadra , Czy jakis lekarz zdaje sobie sprawe - jak w tak delikatnym miejscu to dolega ?????A mowiono mi aby sie przyzwyczaic do zycia z tym i co ? Czy mam to znowu operowac ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janek
ile razy mozna ciac tak intymne miejsce ? Czy moze to miec konsekwencje ? Jesli jest to zabieg jak powiadacie nieszkodliwy ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AREK
witam ja mam ten sam problem ,miałem zabieg wodniaka 3 miesiące temu nawet ,nie dostałem kontroli w poradni,a teraz mam jajo jak strusie i boli coraz mocniej,byłem u lekarza a tam najprawdopodobnie mam powrót wodniaka, po prostu się załamałem znów zabieg co ci lekarze robią przecież.człowiek nie jest zabawka.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.