Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość martyna

Burczenie, przelewanie się w brzuchu i nadmierne gazy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martyna
Mam straszny problem. Od dłuższego czasu po posiłku strasznie przelewa mi się w brzuchu. To strasznie krępujące. Najgorzej jest w godzinach popołudniowych, np. kiedy zjem obiad. I nieważne co jem - efekt jest taki sam. Dokuczają mi nadmierne gazy. W godzinach wieczornych jest najgorzej. Jest och wtedy najwięcej. Nie odżywiam się źle, piję codziennie 1/5 litra wody mineralnej niegazowanej, staram się nie jeść słodyczy, chipsów i fast foodów. Wypróżniam się nawet 3 razy dziennie, przeważnie rano. Naprawdę nie wiem co mi dolega. Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Przede wszystkim 1/5 litra to za mało jeśli chodzi o podaż wody mineralnej. Warto udać się do lekarza, zanalizować dietę, rozważyć czynniki tj. stres.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość luli
Miałem to samo. Moim zdaniem to wszystko przez nerw, stres. Stosowałem Colon C przez około pół roku i starałem się nie denerwować często i dużo czasu poświęcić na odpoczynek i relaks. Dziś jest już dużo lepiej. Czasami mam tylko nadmierne gazy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość martyna
Dziękuję za porady. Luli, a czy ten colon C to na receptę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość luli
NIe kupisz go bez problemu w aptece. Aha pilem tez Activie. Moim zdaniem jak sie ja pije regularnie codziennie to naprwde dziala i pomaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość martyna
A czy ktos z Was mial coś podobnego? I czy wyleczył się? Piszcie jakie leki braliście i czy pomagały. Ja już nie wiem co mam robić..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosia
Witam. ja mam to samo i jestem w tej chwili w szpitalu. Doktor stwierdziła że śa to objawy nadczynnośći lub niedoczynnośći tarczycy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość janusz
ja też to mam.Cherbata z rumianku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość janusz
Ja nic nie jadlem caly tydzień,tylko piłem wodę to też pomaga,oczyszcza organizm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wiola
tez mam tak , przelewanie w brzuchu , nadmierne gazy a jak je wstrzymuje to sa dziwne bole jak by w okolicach jajnikow a czasami jelita ale zauwazylam ze to jest na tle nerwowym bo np jak zaczyna sie przelewanie i gazy zaczynam sie tym stresowac ze ktos uslyszy i skupiam sie na tym i wieksze nerwy popadam , niby oddawanie gazow rzecz normalna ale jednak ma sie dyskomfort . Mam juz tak ok 6 lat bylam u lekarza rodzinnego poprosilam o srodki uspokajajace ale naprawde silne , przepisala mi psychotropy fakt uspokajaly mnie i nie mialam tego wogóle zadnego przelewania gazow nic ale po tych tabletkach bylam tak wyciszona ze troche jak by nacpana a chodzilam do szkoly wiec nie bylo wskazane mi to brac , pozniej pilam aktivie ale do picia bo jogurty aktivia nie pomagaly wiec tylko pitna cos mi tam pomoglo ale po tym mialm biegunki i odstawilam , pozniej tez pomagalo mi siemie lniane ale po jakims czaie tez juz tego nie bralam , bylam na usg i na gastroskopi i nic nie wykazalo , nie wiem czy to wlasnie jest zespol jelita drazliwego bo czytajac objawy to tam jeszcze wystepuja zaparcia lub biegunki albo nudnosci a ja nic takiego nie mam , wiec ostatnie co trzeba bedzie zrobic to kolonoskopie ale jakos nie mam odwagi */ powiem tylko tyle ze to jest przykra dolegliwosc bo siedzacw srod znajomych czy gdzie kolwiek gdzie jest spokoj cisza dostaje nerwa i sie zaczyna wiec zaczynam gdzies wychodzic krece sie zeby oddac gazy i wracam , ale jak juz jest jakas impreza gdzie muzyka jest szum halas to jest ze mna ok , tak ze pozdrawiam wszystkich ktorzy wiedza o co kaman *)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość p
mam to samo.. nic mi nie pomga... */

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Joanna
hmm, nie wiem czy mam to samo co Wy... Czasem przelewa mi sie w brzuchu/jelitach jak siedzę, ale najbardziej mnie irytuje dosłownie chlupanie wody jak biegam czy skaczę. Jak bym trzymała w rękach baniak z wodą. Mówiłam o tym lekarzom, ale patrzyli na mnie jak na idiotke... :/ Czy ktoś ma/miał takie objawy i wie jak to leczyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta
Ja mam to samo, denerwuje mnie ten odgłos i to przelewanie się, mam tak codziennie od dłuższego czasu, nigdy wcześniej nie miałam takich objawów, nie wiem co robić :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ZoOsia
Ja mam też takie objawy, to przelewanie mnie dobija a najbardziej gazy. Niektórzy piszą, że to przez nerwy, ale kiedy nie pracuję dłużej też są. Jestem osobą spokojną, lubie pożartować. Myślę ze nie jestem znerwicowana. U mnie trochę pomogło branie probiotyków - brałam Biopron 9 przez 2 tyg i na jakiś czas było lepiej. A gazy dalej są ,mniejsze co prawda, ale tez i diete zmieniłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Danuta
Takie objawy są przy kandydozie układu pokarmowego.Kandydoza to choroba spowodowana przez grzyby candida (głównie bielniak) które kolonizują układ pokarmowy w sytuacji braku probiotycznych bakterii i nadmiaru cukrów prostych.Leczenie trudne i długotrwałe,lekarze ignorują zgłaszane objawy bo uważają, że candida to element flory jelitowej.Tak jest jeśli są one tylko w jelicie grubym, ale jak się rozsieją i z krwią rozniosą, to kolonizują wiele organów. W moim przypadku, po wieloletnich kłopotach, diagnozę postawił lekarz chorób błon śluzowych i przyzębia na AM.Miałam obrzucony język i śluzówkę jamy ustnej białym nalotem i metaliczny (galwaniczny) posmak w ustach.Po tej diagnozie kupiłam przez internet książkę Andrzeja Janusa *Nie daj się zjeść grzybom candida* na bazie której się leczę sama.Trudna, długotrwała walka.Kupiłam też książkę *Dieta antygrzybicza* Od 5 lat nie jem cukru, białej mąki,pieczywa drożdżowego,napojów fermentowanych (dieta jak dla diabetyków).Grzyby niszcząc śluzówkę jelit doprowadzają do ich perforacji pozwalając wnikać toksycznym składnikom przemiany materii do kwioobiegu.Grzyby i drożdże przetwarzają cukry tak jak w balonie winnym na alkohol i dwutlenek węgla- stąd te gazy i wzdęcia!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość GS
Proszę spróbować vermox przez 3 dni. W moim przypadku i mojej rodziny gazy przeszły jak ręką odjął. Minęło też zmęczenie, nerwowość i problemy z jedzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
może mieć to związek z nietolerancja pewnych pokarmów lub alergią np.na mleko lub gluten...wystarczy przez tydzień wyeliminować z diety pokarmy i sprawdzić czy objawy ustąpiły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta
zgadzam się.u mnie dieta pomogła.objawy ustąpiły.Warto spróbowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aldona
Też miałam przelewanie, bulgotanie i uporczywe gazy. Dieta i leki nic nie pomogły. Wzięłam leki od pasożytów i wszystkie objawy przeszły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aldona
Lek Vermox. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mona
Pasożyty. miałam to samo, przeszło po wzięciu leku Zentel. Mineło też zmęczenie i brak apetytu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Wizyta u doktora wskazana, tu znajdziesz zdjęcia chorób odbytu http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hanna narlocj
Dziękuję Wam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pola
Opcji jest wiele, dlatego najwazniejsze to zaczac od wizyty u lekarza. U mnie skonczylo sie diagnoza zespolu jelita drazliwego. Na szczescie da sie z tym normalnie zyc :D dostalam leki, odpowiednio dobrana diete i zaczelam stosowac inteste na wzmocnienie flory jelit i poprawe perystaltyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość brysia

U mnie wszelkie problemy z jelitami się skończyły, jak zaczęłam codziennie brać kapsułki debutir, które mają w składzie maślan sodu i naprawdę dobrze koją jelita.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.