Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mirek

Powiększona wątroba i zwiększony poziom glukozy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirek
Robiąc badania okresowe wyniki, które otrzymałem troszkę mnie przeraziły ( ALAT - 166,5 u/l, ASPAT 83,4 u/l, glukoza na czczo 121,7 mg/dl ). Postanowiłem przeprowadzić badania kompleksowe. Wynik badania USG - wątroba powiększona o podwyższonej echogenności , pozostałe narządy jamy brzusznej bez zmian. Wyniki badania laboratoryjnego : glukoza na czczo - 121 mg/dl, gamma gt - 146 U/L, bilirubina całkowita- 1,63 mg/dl, fosfataza alkaliczna - 67 U/L, HBS antygen - neg.(0.281), anty-HCV - ujemny (0.24), glukoza po obciążeniu (&%gr) 218 mg/dl. Wie, że jest to spowodowane częstym nadużywaniem alkoholu ( nie w dużych ilościach, ale prawie codziennie). Pytanie, na ile takie uszkodzenia, są odwracalne, oraz czy stosując dietę oraz całkowitą abstynencję można doprowadzić wątrobę i poziom glukozy do normy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Niestety, ale wszystkie te parametry mogą mieć nieprawidłową wartość z uwagi na nadużywanie alkoholu. Można spróbować przynajmniej przez tydzień zastosować całkowitą abstynencję oraz dietę typu wątrobowego i wykonać kontrolne badania. Wyniki powinny być już lepsze. Oczywiście także ograniczyć spożywanie cukrów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jan
mam podobny problem piję dużo piwa które bardzo podnosi cukier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jolka
Nie zgadzam sie z tym,że główną przyczyną jest alkochol.Mam 44 lata ,nie wiem jak smakuje piwo,nie piję żadnego alkocholu,a przypadkowo robione badania wykazały mocno powiększoną i stłuszczoną wątrobe.Ta diagnoza powaliła mnie z nóg!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotr
ja mam alat na wyniku 456 szok czy ktos mi powie co dalej??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.