Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bol w okolicy pachwiny?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam choruje na chorobę entezopatia krętarza wielkiego bioder w ostatnim czasie zaczolem chodzić na siłownię na bieżnie i bez rozgrzewek mam niesamowity bol podczas biegania w okolicy pachwiny pojechałem do ortopedy dal mi 2zastrzyki diprophos w biodra ale nic nie pomogła, smaruje maściami i leki i nic. Proszę o poradę co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból w okolice pachwiny to już niestety nie jest entezopatią krętarza wielkiego. To może być artroza, złamanie zmęczeniowe szyjki czy głowy kości udowej, martwica głowy uda, uszkodzenie obrąbka stawy biodrowego itd. Najlepsza i najmniejsza przyczyna takiego bólu jest zapalenie ścięgna m.iliopsoas. Czasem przyczyna może być w kręgosłupie lędźwiowym.

Ale u większości przypadków rozpoczynać leczenie od wstrzyknięcia sterydu do stawu bez badania MRI (rezonans magnetyczny) przy bólu w pachwinie nie jest najlepszą metodą.
Zalecam zrobić rezonans magnetyczny obuch stawów biodrowych (gdy nie ma pan przeciwwskazań !). I z tym rezonansem polecam panu, żeby poszedł do dobrego ortopedy. Czasem koniecznym jest badanie z kontrastem. Ale to już ortopeda może zalecać w części przypadków.
Polecam MRI w Carolina Medical Center (Warszawa). Super jakość. Alt już gdzie pan zmoże to zrobić.
Brak efektu po dwóch zastrzykach sterydowych jest kolejnym czynnikiem wskazującym na potrzebę bardziej dogłębnych badań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×