Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja wątroby przy raku wątrobowo-komórkowym


Gość karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolina

Mam raka wątrobowo-komórkowego .słyszałam że operacja jest bardzo trudna i długo się leży w szpitalu.jak długo nie można wstawać z łózka?jak długo można po nisj pożyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Czas pobytu w szpitalu zależy od stanu chorego, na pewno może to być tydzień. Szacuje się, że częśćiowa resekcja wątroby daje 25% przeżywalność, przeszczep wątroby rokuje lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina

dziękuję bardzo za odpowiedż.mam pytanie co to znaczy 25% przeżywalność ,ile lat ?jestem ogólnie zdrowa ,nic mnie nie boli ,boję się że może ta operacja mi bardziej zaszkodzi ,czytałam że ludzie z tym rakiem żyją bardzo krótko ,czy ktoś przeżył więcej niż 5 lat mam 44 lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie za bardzo zrozumialam, 25% zwiazane jest z resekcja watroby czy z tym typem raka. Bardzo bliska mi osoba rowniez bedzie miala czesciowa resekcje watroby co prawda nie z powodu raka a torbieli ale zawsze, tez jest to temat tory bardzo mnie interesuje. Karolino a na postawie jakich badan stwierdzono u Ciebie raka? Mialas tomograf? a wyniki morfologia? proby watrobowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina

miałam TK ,kolonoskopię.gastroskopię,biopsję wątroby,która wykazała tego raka próby wątrobowe były dobre ,w morfologii hemoglobina -9.podwyższone biako CRP -aż 13,7 przy normie poniżej 0.5 ,poza tym AFP aż39,8 (norma 0-5) nie martw się torbiel jest dużo mniej niebezpieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A OB? Lekarze twierdza ze nie jest to torbiel nowotworowa poniewaz wyszloby to na TK, poza tym profesor ze szpitala we Wroclawiu stwierdzil ze po resekcji watroby bedzie normalnie funkcjonowac i ze to operacja taka jak usuniecie woreczka....ale....czytalam ze mozna to zrobic laparoskopowo jednak oni nawet nie chca o tym slyszec. Mama idzie w czwartek do szpitala. A Ty masz juz termin? Gdzie bedziesz operowana? Mielismy znajomego ktory mial taki nowotwor, zyl 6 lat od momentu kiedy sie dowiedzial, mial guza wielkosci mandarynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina

czy miał operację?OB miałam bardzo wysokie -48,u mnie TK nie stwierdziła raka (niejednoznaczne zmiany w wątrobie ),dlatego robili mi biopsję.Ja mam mieć operację w warszawie ale profesor powiedział ze nie wiadomo czy się jeszcze będę nadawać ,bo moje badania były robione 3 miesiące temu isą już nie aktualne .terminu jeszcze nie mam ,kazali czekać na telefon. .Gdzie był leczony twój znajomy ? czy po operacji miał jakieś leczenie ,ja mieszkam w zgorzelcu i skierowano mnie do warszawy -powiedzeli że tylko warszawa może mi pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opercaje mial na pewno we Wroclawiu, po operacji mial chemie chyba 2 czy 3 cykle i czul sie dobrze. Od momentu diagnozy do operacji minel u niego miesiac. Troszke dlugo czekasz, mozeTwoje zmiany nie sa jeszcze takie duze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po tej operacji kazali mi wstawaC na trzeci dzień po operacji wstawaam wtedy tylko do toalety i myć sie po4-5 dniach byo dużo lepiej zostałam wypis po 12 dniach o wpółżyciu nie myślę gdyż jestem obolała mam jeszcze szwy . Teraz martwi mnie to że nie dali mi do domu zastrzyków przeciwzakrzepowych. czy powinno się je brać po takich operacjach ? proszęo odpowidż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lekarzem, ale z tego co się orientuję to w niektórych szpitalach pacjenci dostają serie zastrzyków z hirudyny. Jeśli masz skłonności do zakrzepicy to powinnaś się o nie postarać. Moja mama prawie umarła. Wiedzieli, że ma zakrzepice, ale zastrzyków po operacji jej nie dali. Moja mama źle się czuła...Dzieki blaganiom moich rodziców lekarka zapisywała te zastrzyki na piękne oczy( dodam, że u mojej mamy nie ma typowych objawów jak opuchlizna czy gorączka i lekarze twierdzili, ze sobie wmawia). Na dopplerze w tym samym szpitalu gdzie jej robili operacje nic nie wykazalo, ale umówilam mame prywatnie na kolejny dzien w innym miejscu (koszt 70 zl) i byl zakrzep. Co roku 50 000 ludzi zapada na zakrzepice a 20 000 ginie. Mowi się, ze to choroba XXI w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam naczniaka wątroby o wym.3.3 X 2.5 a wczesniej tj. w lutym usunięto mi guza esicy jelita grubego 18 cm. mam stomie mam nadzieje że czasową ,rezonans jednoznacznie nie wykazał że jest lub ma to związek z poprzednią chorobą. Badnie pobranych wycinków nie wykazało przerzutów mam ciągłe badania dopiero konsylium ma zdecydować o sposobie leczenia czy też wykonania zabiegu .Mam troche pietra ale chce bardzo żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz 28, syn

Witam wszystkich serdecznie....We wrześniu 2010 r. u mojego taty zaczeły się wypróznienia z krwią. Ponieważ jest on bardzo uparty nie chciał iść się przebadać. dopiero jak w kwietniu 2011 zaczął wymiotować krwią poszedł się przebadać. Wykryto u niego raka jelita grybego. Został umuwiony na operacje i po krótkim czasie wycięto mu 5 cm jelita. Okazało się że jest to rak złośliwy co całą rodziną mocno wstrząsneło. Mało tego w trakcie operacji wykryto u niego przeżut do wątroby, 3 małe plamki. Hirurg powiedział, że trzeba poczekać na wyniki próbki wyciętego jelita i wyciętego kawałka wątroby aby powiedzieć jaki stopień tego raka jest. Nie dając nadzieii dał mojemu tacie 5 miesięcy życia. Jestem załamany i siedze już pare dni w internecie i szukam dobrego hirurga specjalizującego się w operacjach na wątrobie. Proszę o porady i informacje o klinikach i hirurgach.Mój e-mail mario2230@wp.pl Życzę wam wszystkim wytrwałości. Z góry dziękuje i pozdrawiam. Przepraszam za kiepską składnie i literówki dziś dowiedziałem się o przeżutach i o wyroku......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×