Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewelina

Bóle w prawym dolnym rogu brzucha, kolka czy wyrostek?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina
Mam 16 lat w tym roku bylam w szpitalu w marcu bowiem podejrzewano u mnie wyrostek robaczkowy. Zrobiono mi wszystkie badania takie jak badanie krwi, moczu, usg, usg ginekologiczne ,ale nic nie wykazaly i lekarz wyslal mnie do domu i powiedzial ze byla to kolka. Teraz znowu zaczelo mnie bolec w tym miejscu. Czy nie musze sie tym martwic .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Można wykonać ponownie badania krwi (morfologia, CRP), ogólne moczu i usg jamy brzusznej. Trudno mi powiedzieć bez badania jaka jest konkretna przyczyna dolegliwości, musi zbadać Cię lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość **
ja też tak mam i to raczej jest kolka... jeżeli pojawia się nagle i mocno boli a ból jest narastający to lepiej poproś lekarza o szczegolowe badania... mi teraz dokucza caly żolądek i ból przed mostkiem i lekarze nie wiedzą co mi jest... więc sama staram się szukać odp. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewela
słuchaj mam to samo , ostatnio miałam mocne bóle i była to kolka , dzisiaj właśnie teraz boli mnie znowu i zaraz jade do lekarza mam nadzieje że to nie wyrostek pozdrawiam **

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olga
Mam to samo i leżałam w szpitalu i miałam ten sam zestaw badań co ty. Nic mi nie wykryli, ale mnie nadal boli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość czesia
witam was ja rowniez bylam z tego samego powodu i nic mi nie wykryli teraz znowu zaczelo bolec i sms juz nie wiem co mam robic powili przychodza mi najgorsze mysli zaczynam poprostu swirowac :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Radek
Możliwe, że doszło do oblebienia wyrostka. U mnie też mnie badali i nic nie wykryli. Dopiero trafienie na naprawdę doświadczonego lekarza(przedtem badało mnie z 10) sprawiło, że zapisał mnie on na zabieg. I okazało się, że miałem ostre zapalenie wyrostka, który wytworzył plastron. Właśnie ten lekarz, który mi uwierzył jednocześnie mnie operował. Powiedział, że taki wyrostek ciężko jest wykryć bo z czasem CRP spada i jedyna opcja to wywiad z pacjentem oraz rzadko udaje się coś na USG uchwycić. W początkowej fazie Ostrego Zapalenia są takie objawy* - gorączka około 37,5 stopnia - bóle w dolnym prawym kwadracie brzucha(gdzie przed tem bolał cały brzuch) - podwyższone CRP (trzeba wykonać badania krwii jak najprędzej! bo z czasem będzie ono spadać i nikt wam nie uwierzy w wyrostek!) - mogą ale nie musza być ogólne problemy z jelitami (wygląd stolca albo jego brak albo biegunka) - brak apetytu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.