Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Darek

Nie wyrostek, nie rotawirusy więc co?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darek
Witam mam syna w wieku 12 lat.Wszystko zaczęło się od bólów brzucha , rozwolnienia i gorączki około 38 st.Po 2 dniach objawy te praktycznie ustały lecz w nocy 3 dnia wróciły z większym nasileniem.Pojechaliśmy do szpitala gdzie po oględzinach lekarza skierowano nas na badania w z których wyszło podniesione OB 28 [nie znam jednostek a wyników nie mam bo syn przebywa w szpitalu i nie mam wglądu do nich informacje mam tylko słowne od pielęgniarek] oraz leukocyty 17 tys. oraz CRP około 30.Po 12 godzinach obserwacji na izolatce[oczywiście leki przeciwgorączkowe i kroplówka] i wykluczeniu chorób zakażnych wypisano nas do domu z diagnozą zatrucia pokarmowego lub ostrego nieżytu dróg pokarmowych.Następne 2 dni przyniosły poprawę samopoczucia. Niestety 2 dnia w nocy znów choroba dała znać o sobie gorączka 39,5 , wymioty,rozwolnienie bóle brzucha w okolicach w sumie całe bolące podbrzusze.Po powrocie do szpitala skierowano nas na oddział pediatrii gdzie zrobiono ponownie badania które niewiele się różniły od poprzednich.Po podaniu leków przeciwgorączkowych i kroplówek stan zdrowia syna się poprawił.Myśleliśmy że to już koniec ale syn następnego dnia stwierdził że podbrzusze go już tak bardzo nie boli ale za to czuje ból w prawym boku wedle jego opisu między końcem żeber a stawem biodrowym.Powtórne badania wykazały wzrost OB do 48 i CRP 280 leukocyty praktycznie bez zmian.Zaszło podejrzenie zapalenia wyrostka robaczkowego i skierowano nas na konsultacje do 2 chirurgów w tym 1 chirurga pediatry którzy wykluczyli zapalenie wyrostka. Podany został synowi antybiotyk oraz kroplówki i lek przeciwgorączkowy.Następnego dnia po badaniach OB lekko obniżone w stosunku do poprzedniego CRP 220 leukocyty bez zmian.Na dzień dzisiejszy choroba trwa już 10 dzień leki przeciwgorączkowe odstawiono od 5 dni brak wymiotów bóle w boku ustąpiły gorączka wraca czasami wieczorem i waha się w okolicy 37,5 w dzień nie ma.Badania z kału na Rotawirusy wyszły ujemnie posiew z moczu jeszcze nie mamy wyników,usg jamy brzusznej bez zmian , badania z krwi wątrobowe wraz z woreczkiem żółciowym bez zmian,prześwietlenie rtg nic nie wykazało.syn miewa czasami lekkie skórcze w podbrzuszu które szybko mijają , od 2 dni sam je lekkostrawne dietetyczne posiłki.Ogólnie antybiotyk podawany jest osłonowo już 4 doby.Syn ma zostać dziś wypisany do domu na przepustkę pod warunkiem że badania wykażą spadek stanu zapalnego.Czy to możliwe że to jednak zapalenie wyrostka i te wszystkie leki tylko osłabiły objawy i po powrocie do domu wszystko zacznie się od nowa?Wiem że zapalenie wyrostka może być niebezpieczne i niechciałbym ryzykować zdrowiem syna biorąc go do domu.Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jeśli dwóch chirurgów wykluczyło zapalenie wyrostka to trzeba poczekać na wyniki badania moczu. Może to być podejrzenia zakażenia układu moczowego. O wyjściu do domu decydują oczywiście lakrze i najlepiej z nimi omawiać decyzję wyjścia do domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Darek
Wczoraj lekarze zdecydowali się nie mam pojęcia dlaczego tak pózno na tomografie komputerową z której wynikło że przyczyną tego całego stanu zapalnego jest ropień okołowyrostkowy.Straciłem z dzieckiem 1,5 tygodnia na zgadywanki co mu dolega w tym 2 konsultacje z chirurgami.A wystarczyło po drugim ataku syna i przeniesieniu do szpitala w Klimontowie na konsultacje z chirurgiem od razu skierować go na tomograf.Ale w tym kraju niestety żal jest wydać lekarzom kilkaset zł na to badanie i stosuje się je jedynie wtedy jak braknie pomysłów co pacjentowi dolega..Jestem zawiedziony , poirytowany w sumie użyłbym bardziej wyrażnych epitetów pod adresem tych lekarzy ale nie o tym chciałem napisać.Aktualnie syn przebywa w klinice w Chorzowie i cały jego proces leczenia może przedłużyć się do 3 tygodni przy założeniu że ropień da się zbić antybiotykami.Dziękuję za odpowiedż i radzę rodzicom w przewlekłych przypadkach niby zatrucia udać się do specjalisty i domagać się tomografii bo to badanie naprawdę wczas wykonane daje ogromne szanse na prawidłową diagnozę i leczenie bez zgadywanek .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.