Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość wiola

Owalne ognisko hypoechotoniczne w piersi, fibroadenoma?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wiola
Mam pytanie ostatnio mialam robione usg i dokladnie lekarz sam nie powiedzial mi czy to guzki wykryte sa grozne czy nie. Opis badania brzmi mniej wiecej tak. W lewej piersi (14x8)okolobrodawkowe widoczne nieostro odgraniczone, slabo unaczynione hypoechotonicze ognisko, w piersi prawej od otoczki brodawki dobrze odgraniczone owalne ognisko hypoechotoniczne (17x9mm)- fibroadenoma? Pozatym piersi o budowie gruczolowatej, bez zmin ogniskowych litych i torbielowych, czytelnosc okolic zabrodawkowyh dobra, przewody wprowadzajace nieposzerzone, w obu dolach pahwowych nie uwidoczniono echostrukturalnych nieprawidlowosci wezlow chlonnych. Prosze o odpowiedz czy to cos bardzo groznego. Mam 20 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Fibroadenoma to gruczolakowłókniak z reguły zmiana łagodna. Trzeba jednak wykonać biopsję zmiany. Więcej na ten temat: http://www.echirurgia.pl/sutek/zmiany_guzkowate_sutka.htm Najlepiej z wynikiem udać się do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gabi.
dzień dobry mam pytanie , karmię piersią juz 9 miesięcy ostatnio miałam robione usg i wynik był taki . Pierś z przewaga tkanki gruczołowej. Obustronnie rozsiane zmiany mastopatyczne o niewielkim stopniu nasilenia. W piersi prawej na godz.12 niereguralny obszar hipoechogeniczny wlk. 14 na 9 mm ze zwapnieniami - ognisko zmian dysplastycznych ? tu ?. Dziś miałam robioną biopsje i pani doktor która to robiła stwierdziła że za dobrze to nie wygląda , bardzo mnie wystraszyła.na poczatku było leczenie antybiotykiem. Proszę o odpowidz , mam 35 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gabi
Nie nie miałam znieczulenia , sama biopsja nie boli i trwa morze minute. Dziś trochę mnie boli , ale ja sobie ściągam pokarm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kaśka
Mam 25 lat. USG wykazało, że mam w prawej piersi gruczolakowłókniaka 18x11 mm. Urósł od badania, które miałam 3 miesiące temu. Wszędzie czytam, że się to usuwa, robi biopsję...ja dostałam tylko od swojego ginekologa polecenie zrobienia kontrolnego USG za PÓŁ ROKU. Mam czekać, aż to urośnie, albo *zezłośliwieje*...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iza
Droga Kasiu, Koniecznie ale to koniecznie idz sie przebadac do kliniki piersi, zrob usg i porozmawiaj z lekarzem ktory wie cos wiecej na ten temat niz Twoj ginekolog. Ja wlasnie mialam ostatnio robiona biopsje 12 mm i 16 mm guzkow. Czekam na wyniki. :))) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość olka
Kaśka,nie patrz co zaaplikował Ci ginekolog tylko szybko zaiwaniaj do lekarza onkologa lub chirurga onkologa.Trzymam kciuki,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Mam 40 lat.Kilka dni temu pojawił się u mnie pod pachą guzek wielkości ziarnka grochu, jest coraz bardziej dokuczliwy i bolesny, czy to może mieć związek z miesiączką, gruczołami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.