Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , miałam robiony kontrolny rtg po operacjach wstawienia endoprotez bioder. 
Wyszla mi ARTROZA spojenia łonowego. 
czy ktoś miał taki problem? Co z tym zrobić, jak leczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Przyczyn takich zmian należy szukać w obrębie całego kompleksu miednicznego - mogą wynikać z wcześniejszych ograniczeń ruchomości w obrębie stawów biodrowych lub wcześniejszych/aktualnych zaburzeń ruchomości stawów krzyżowo - biodrowych. Natomiast to jedynie rozważania teoretyczne - sugeruję wizytę u fizjoterapeuty, który na podstawie wywiadu i badania klinicznego postara się ustalić przyczynę takich zmian oraz zaproponuje możliwe rozwiązania terapeutyczne.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
54 minuty temu, Łukasz_Synergia_Chorzów napisał:

Witam,

Przyczyn takich zmian należy szukać w obrębie całego kompleksu miednicznego - mogą wynikać z wcześniejszych ograniczeń ruchomości w obrębie stawów biodrowych lub wcześniejszych/aktualnych zaburzeń ruchomości stawów krzyżowo - biodrowych. Natomiast to jedynie rozważania teoretyczne - sugeruję wizytę u fizjoterapeuty, który na podstawie wywiadu i badania klinicznego postara się ustalić przyczynę takich zmian oraz zaproponuje możliwe rozwiązania terapeutyczne.

Pozdrawiam,

Dziękuje za odpowiedz. Czyli wizyta u dobrego fizjoterapeuty.... a nie u ortopedy.   

Operacje obydwu bioder miałam w zeszłym roku. Metodą przednią. Miałam rehabilitację, szybko  doszłam do siebie, chodzę na długie spacery, w końcu mogę spokojnie przespać noce  

W opisie rtg  - Artroza spojenia łonowego
- ustawiona asymetrycznie,  w przodopochyleniu miednica
- biodra w ustawieniu koślawym 
- osteofitoza krawędziowa stropów panewek. 

Przerazil mnie ten opis 🙁 czy te wszystkie sprawy są ze sobą jakoś połączone?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.