Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zlamane ręka, łokieć, brak wyprostu


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W wypadku doznałem złamania ręki i łokcia. W przedramieniu mam metalowe elementy, łokieć zrósł się, ale nadal mam przykurcz ok 40stopni do wyprostu. W rtg i usg nie widać żeby coś blokowało, mija 4 miesiąc, byłem na początku kilkanaście razy na rehabilitacji, ale efektów nie widać. Ćwiczyłem i ćwicze rękę, niby staje się mocniejsza, ale brak wyprostu najbardziej mnie martwi i chyba będę musiał poszukać prywatnej kliniki bo nie wyobrażam sobie chodzić na rehabilitacje przez rok... Co może pomóc w tym przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trudno wskazać przez internet właściwe rozwiązanie Pana problemu. Sugeruję rozważyć dwie kwestie - mimo wszystko RTG i USG to diagnostyka o ograniczonych możliwościach - można niektóre rzeczy przeoczyć - mimo kompetentnego diagnosty. Warto rozważyć RM lub TK - są to badania obrazowe pokazującą każdą płaszczyznę stawu - może to pozwolić ocenić co ewentualnie limituje zakres ruchomości.

Druga kwestia to konsultacja fizjoterapeutyczna - nie wiem z jakiego rodzaju zabiegów fizjoterapeutycznych Pan korzystał - jeżeli rehabilitacja była ograniczona jedynie do zabiegów fizykoterapeutycznych (tj. elektroterapia, PM, UD) - taka forma zabiegów jest niewystarczająca.

Ze względu na złożoną biomechanikę kończyny górnej należy zdecydowanie wziąć pod uwagę terapię manualną jako jedną z głównych form terapii - uzupełnianą oczywiście o właściwe ćwiczenia i dodatkowe zabiegi.

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×