Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
AnnaMaz

Złamanie guzka większego kości ramienia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

mam 52 lata, na początku  listopada (06.11) przewróciłam się i upadłam na wyprostowane ręce, skutkiem upadku jest złamanie guzka  większego kości ramienia lewej ręki. złamanie bez przemieszczenia, w miejsce gipsu zalecona orteza. Niepokoi mnie zasinienie i zaczerwienienie w łokciu z lekką opuchlizną. czy mój niepokój jest uzasadniony, czy to normalna reakcja przy takim urazie. Proszę o informacje.

Dodam, że w kwietniu 2019 w tej samej lewej ręce był uraz  (złamanie dalszej nasady kości promieniowej lewej i wyrostka rylcowatego kości łokciowej lewej ) . na pewno jak wyjde juz na prostą obowiązkowo zrobie sobie badanie gęstości kości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość erectile dysfunction drug

erectile remedies
erectile natural diet pdf
erectile home remedy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam , Jak najbardziej jest możliwość gromadzenia się tam płynu/krwiaka ze względu na niższe umiejscowienie stawu łokciowego względem stawu ramiennego - przy swobodnie ustawionej ręce w/w płyn może w związku z siłą grawitacji przemieszczać się w kierunku dystalnym/dolnym. Redukcję wspomnianego obrzęku możemy uzyskiwać między innymi przeze elewacje kończyny/uniesienie powyżej poziomu stawu ramiennego np. w pozycji leżenie tyłem (z podłożeniem np. poduszek pod kończynę górną żeby leżała podparta). Pomocne mogą byc również różne formy zimnych okładów.

Fachowych wskazówek moze Pani również szukać u fizjoterapeuty.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.