Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle kregosłupa i unoszenie barków


skolioza_skolioza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post i chciałbym prosić o konkretną pomoc. Zdaje sobie sprawę, że istnieją podobne przypadki, ale mimo wszystko chciałbym prosić o odniesienie się konkretnie do mojego problemu.

Mam 26lat i stwierdzona skoliozę, która jakieś 4-5lat temu utrzymywała się na poziomie ~18-200 jeśli chodzi o wartość kąta Cobba wraz z przesuniętym wałem mięśniowym po lewej stronie. Dodatkowo istnieje lekko zapadnięta klatka, ale to najmniejszy problem. Największą uciążliwością jest lekki ucisk na rdzeń, jeśli dobrze pamiętam w miejscu przejścia z odcinka szyjnego na odcinek piersiowy oraz znacznie mocniejszy ucisk w L5-S1. Największy ból pojawia się przy długim staniu np. przy myciu naczyń czy przy długim chodzeniu, ale to nie wyklucza pojawienia się bólu jak nieraz wstaje po spaniu. Z dodatkowych informacji chciałbym dodać, że mam 185cm i około 100kg(staram się zrzucić i powoli to idzie) i mimo siedzącego trybu życia nie wyglądam jak otyły a raczej miedzy normalną wagą a lekką nadwagą.

 

Po wstępnym opisaniu mojego obecnego stanu zdrowia chciałbym przedstawić problem, który mam od kilku miesięcy, który zmusił mnie do szukania pomocy i znalezienia odpowiedzi na to, co mam zrobić. Oprócz bólu wywołanego uciskami i skoliozą czy zbyt długim staniem pojawił się ciągły ból i spięcie w odcinku od samej potylicy aż lekko pod łopatkami. Mięśnie mam twarde i napięte bez żadnego rozluźnienia, co powoduje straszny ból. Czasem pojawiały mi się takie sytuacje wcześniej, ale po pewnym czasie to mijało za to tym razem coraz bardziej postępuje i dodatkowo potęguje to największy ból i dyskomfort, jakim jest ciągłe podświadome unoszenie barków jakbym ćwiczył „kaptury”. Barki a zwłaszcza prawy ciągle idzie mi w górę i zdaje sobie z tego sprawę dopiero jak zaczyna boleć i mimo starania się go pilnować ból jak już się pojawi to towarzyszy mi resztę dnia. 

 

Jak już do góry wspomniałem mam siedzący tryb, co jest spowodowane pracą oraz studiami i potrafię spędzić siedząc krzywo(staram się to pilnować, ale nic nie daje) i z uniesionymi barkami tak po 10h dziennie jak nie więcej. W pewnym momencie zacząłem myśleć o kupieniu „pajączka”, który wymuszałby proste plecy oraz trzymał jednak te moje barki w dole.

 

Proszę o pomoc oraz rozbudowane odpowiedzi i jeśli się da to w miarę prostym językiem tak bym wiedział, jakie działania podjąć lub co zakupić by sobie w końcu pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To co mogę zasugerować to przede wszystkim konsultacja z fizjoterapeutą. Na podstawie wywiadu oraz  badania klinicznego spróbuje ustalić strukturę anatomiczną, która może dawać opisywane przez Pana dolegliwości bólowe. Jeśli ją ustali będzie w stanie zaplanować plan rehabilitacji, żeby tą strukturę odciążyć. Na pewno postara się też ustalić właściwy i najbardziej skuteczny plan korekcji skoliozy.

Co do możliwości prognostycznych na ile można tą skoliozę skorygować to już będzie próbować ustalić terapeuta ale na pewno im młodszy pacjent tym rokowania są lepsze.

Co do "pajączka" to zdecydowanie odradzam - korekcja postawy jest zdecydowanie niefizjologiczna w tego typu urządzeniach a szczególnie przy skoliozach.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×