Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wynik MR lewe kolano. Czy ktoś wie co powinienem zrobic?


Gość Grzgorz

Rekomendowane odpowiedzi

Chrząstka stawowa prawidłowo uwodniona, o prawidłowej grubości, równej powierzchni, bez ubytków.
W części bliższej w. rzepki obszar podwyższonego sygnału o wym ok. 3x6x7mm- zmiany tendinopatyczne.
Strefa odczynu w przylegającej od strony bocznej części ciała tłuszczowego. Poza tym więzadła krzyżowe oraz
poboczne o prawidłowym sygnale i zachowanej ciągłości. Troczki rzepki niezmienione.
Łąkotki o prawidłowym sygnale, bez uchwytnych szczelin złamania.
Ilośc płynu w stawie prawidłowa. Kaletka brzuchato- półbłoniasta bez cech wysięku

Jeżeli ktoś wie co powieninem zrobić prosze o odpowiedz.
Kolano boli codziennie przy kucaniu wstawaniu wchodzeniu i schodzeniu po schodach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdecydowanie zalecam wizytę u fizjoterapeuty.

Po przeprowadzeniu wywiadu oraz badania klinicznego będzie miał możliwość postawienia diagnozy/hipotezy struktury, która jest odpowiedzialna za aktualne dolegliwości bólowe. W ramach takiej wizyty zostanie wdrożone odpowiednie działanie terapeutyczne, które powinno zmniejszyć dolegliwości bólowe. Ponadto należy skupić się również na problem skąd takie zmiany powstały w Pana stawie kolanowym.

Oczywiście wspomniane przez Pana badanie obrazowe może pomóc w postawieniu dokładniejszej diagnozy ale należy pamiętać, że leczymy Pana a nie badanie obrazowe.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter1992

Ja mogę po prowadzeniu mnie i mojego urazu łydki polecić specjalistów z www.iortopedia.pl, sprawnie, szybko i fachowo pomogli mi zacząć rozwiązywać problem. Oczywiście czekają mnie 2/3 intensywne miesiące pracy, ale mam nadzieję, że efekt zamierzony będzie taki, jakiego oczekiwałem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×