Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcone kolano, wyniki rezonansu


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, piszę tutaj ponieważ lekarze w moim mieście delikatnie mówiąc olewają sprawę (nie tylko moją). 2tygodnie temu upadłem na nogę skręcając kolano I staw skokowy, z kostką jest coraz lepiej Ale kolano doskwiera cały czas. W zeszłym tygodniu zrobiłem badanie MR, dzisiaj odebrałem wyniki, pojechałem od razu do ortopedy gdzie usłyszałem że panowie doktorzy jada na urlop i nie zdążą zerknąć na moje wyniki. Dopiero po 10 września. Jestem zdesperowany ponieważ uprawiam sport i muszę mieć kolano całkowicie sprawne, nie założono mi żadnej szyny, gipsu etc. Dostałem tramal I zalecenie żeby okładać kolano lodem.... jeżeli jest tutaj ktoś kto miał podobny uraz albo zna się na temacie prosiłbym bardzo o jakieś wskazówki, rady co mogę robić we własnym zakresie żeby polepszyć stan kolana albo go nie pogorszyć, czy potrzebna jest operacja. 

Wyniki rezonansu mówią że

Zwiększona ilość płynu w jamie prawego stawu kolanowego

Cechy bocznego przyparcia rzeki

Stłuczenie kłykcia przysrodkowego kości piszczelowej I ludowej

Częściowe uszkodzenie więzadła krzyzowego przedniego (pogrubiałe o podwyższonym sygnale)

Częściowe uszkodzenie więzadła troczka przysrodkowego rzepki  (przyczep udowy o podwyższonym sygnale)

W obrębie przyczepu dalszego więzadła rzeki widoczne jest ognisko o podwyższonym sygnale

Z góry dziękuję państwu bardzo za każdą odpowiedź. Pozdrawiam miłego dnia.

Wojciech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdecydowanie zalecam wizytę u fizjoterapeuty.

Po przeprowadzeniu wywiadu oraz badania klinicznego będzie miał możliwość postawienia diagnozy/hipotezy struktury, która jest odpowiedzialna za aktualne dolegliwości bólowe. W ramach takiej wizyty zostanie wdrożone odpowiednie działanie terapeutyczne, które powinno zmniejszyć dolegliwości bólowe.

Co do uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego (ACL) - fizjoterapeuta przeprowadzi odpowiednie testy, które określą na ile to więzadło jest wydolne.

Częściowe uszkodzenie ACL, nie jest bez względnym wskazaniem do zabiegu operacyjnego o ile więzadło nadal cechuję się odpowiednią "sztywnością".

Oczywiście wspomniane przez Pana badanie obrazowe może pomóc w postawieniu dokładniejszej diagnozy ale należy pamiętać, że leczymy Pana a nie badanie obrazowe.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×