Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w tylnej części kolana


Gość Zofia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po kilku miesiącach przerwy ponownie pojawił się u mnie ból w tylnej części kolana. Uniemożliwia przyklękanie i promieniuje aż do pięty. Jest to noga lewa i właśnie z tą stroną mam problem, poniżej krótka historia:

1. operacja śródstopia - osteoplastyka (jałowa martwica drugiej kości śródstopia) - efekt : wielomiesięczne utykanie. Niemożliwe chodzenie w skarpecie, obuwiu ze względu na ciągły ból palca.

2. po 10 miesiącach od operacji nagły ból odcinka lędźwiowego promieniujący do pośladka i lewej nogi, sil ból lewego biodra - pęknięcia i dehydratacja krążka i jego lekkie wysunięcie. Ból nie ustępuje przez kolejny rok (próby rehabilitacji)

3. po kolejnych 4 miesiącach - zgrubienie na rozcięgnie operowanej wcześniej lewej stopy, uniemożliwiające chodzenie. Zastosowano zastrzyk ze sterydów.

4. Po kolejnych 3 miesiącach ponowna operacja śródstopia o szerszym zakresie. Efekt -  szybkie gojenie i powrót do normalnego funkcjonowania.

Moje pytanie dotyczy tego kolana - czy są to zmiany zwyrodnieniowe? Jakiej diagnostyce powinnam się poddać. Dodam tylko że mam 38 lat, prowadzę aktywny tryb życia , chodzę na siłownię a ze względu na problemy z kręgosłupem stanowisko pracy przerobiłam na stojące. Jednak staram się też usiąść by odciążyć nogi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To jaki rodzaj diagnostyki jest Pani potrzebny należy oprzeć o wywiad oraz badanie kliniczne, które może przeprowadzić fizjoterapeuta lub lekarz.

Dopiero po uzyskaniu takich informacji specjaliści będą mogli sugerować potrzebę oraz rodzaj badania obrazowego.

Może to być badanie USG, które w ocenie niektórych struktur ma ograniczone możliwości lub bardziej precyzyjne badanie RM (rezonansu magnetycznego).

Ostateczną formą diagnostyki może być interwencja chirurgiczna w formie atroskopii diagnostycznej kolana.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×