Skocz do zawarto艣ci
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki kt贸re...
Znajd藕 wyniki...
Go艣膰 Sonik

Operacja Halluks Valgus i Bunionette

Rekomendowane odpowiedzi

Go艣膰 Sonik

Witam wszystkich 馃檪

2 tyg temu mia艂am operacje jednej stopy w wy偶ej wymienionych miejscach, dosta艂am buta, poruszam si臋 g艂贸wnie o kulach, wczoraj mia艂am 艣ci膮gane szwy, porobi艂y si臋 ma艂e ranki, bo tak lekarz szarpa艂, czy te ranki s膮 normalne i mo偶na odczuwa膰 wi臋kszy b贸l po 艣ci膮gni臋ciu szw贸w? Zapyta艂am kiedy mam i艣膰 na fizykoterapie a lekarz na to: "a po co?".聽 聽 Znajome zaczyna艂y ju偶 po 2 tygodniach rehabilitacje, dlatego moje pytanie jest, czy jest ona konieczna? Jakie konsekwencje mo偶na ponie艣膰 nie chodz膮c na fizykoterapie? Kiedy najp贸藕niej od 艣ci膮gni臋cia szw贸w zacz膮膰 膰wiczy膰 stop臋?聽

Kolejne pytanie, to czy w okresie rekonwalescencji s膮 robione jakie艣 badania? Codziennie robi臋 zastrzyki przeciw tromboze, nie powinno si臋 tego zbada膰?聽

Po 2 tyg, 艣ci膮gni臋cie szw贸w, rentgen zrobiony, kolejny termin za 2 tyg, czy powinno si臋 cz臋艣ciej chodzic na kontrol臋? czy w tym stanie rzadziej wystarczy?聽

Pozdrawiam serdecznie!聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕

Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach

Witam,聽

Nie do ko艅ca rozumiem reakcj臋 lekarza.

Zdecydowanie polecam fizjoterapi臋 - halluksy zawsze s膮 wynikiem jakiego艣 schematu kompensacyjnego.

Z mojego do艣wiadczenia bardzo cz臋sto s膮 one wynikiem nie w艂a艣ciwego usytuowania 艣rodka ci臋偶ko艣ci cia艂a np. w pozycji stoj膮cej. Zak艂adaj膮c, 偶e tak jest w Pani przypadku to ponowny halluks za jaki艣 okres czasu ma prawo nawraca膰 - ale nie da si臋 tego okre艣li膰 bez wywiadu oraz badania klinicznego.聽

Pozdrawiam,聽

Udost臋pnij t臋 odpowied藕

Odno艣nik do odpowiedzi
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰
Komentujesz jako go艣膰. Je艣li posiadasz konto, zaloguj si臋.
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

Maksymalnie dozwolone s膮 tylko 75 emotikony.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.