Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Papapa

Sina noga po skręceniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Papapa

Dzień dobry. Mam nadzieję, że ktoś mi doradzi. 

Miesiąc temu paskudnie skręciłam kostkę, w dodatku doszło jeszcze do uszkodzenia tkanek miękkich w śródstopiu. Pojechałam na sor, gdzie założono mi opatrunek z altacetu i bandaża elastycznego. Lekarz zalecił mi żebym dwa tygodnie leżała z nogą uniesioną w górze i stosowała dalej altacet + okłady z lodu. 

Potem miałam kolejną wizytę u chirurga, który uznał, że opuchlizna i siniaki się zmniejszają, więc mogę pomału obciążać nogę. 

No i problem pojawia się tutaj. Już drugi tydzień staram się pomalutku chodzić z pomocą kul, jednak noga nie pracuje prawidłowo. Nie umiem ułożyć stopy prosto, nie zrobię pełnego ruchu w dół ani w górę, przez co chodzę praktycznie na sztywnej nodze. W dodatku przy każdym kroku mam wrażenie, jakbym chodziła po igłach. 

Staram się dawać tej nodze odpoczywać, smaruję mazidłami na obrzęki i siniaki, delikatnie masuję i staram się rozruszać staw, ale mimo to noga pod wieczór jest strasznie spuchnięta i sina - zasinienie wychodzi aż do samego kolana. 

Czy jest to normalne? Czy przemęczam nogę? Powinnam udać się z tym jak najszybciej do lekarza?

Na ostatniej wizycie w poniedziałek mówiłam lekarzowi o tym, że noga robi się sina, ale zbytnio się tym nie przejął. Jednak dla mnie wygląda to co najmniej niepokojąco. Jestem w kropce. Proszę kogoś o radę. Chciałabym jak najszybciej wrócić do zdrowia, a rehabilitacje zaczynam dopiero za dwa tygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.