Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból Kolana


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Miesiac temu zaczęłam prace w jednym z butików. Wiąże się to ze staniem na nogach niekiedy przez 10h dziennie bez przerwy w niewygodnych butach na 6 cm podeszwie. Zaczęło najpierw bolec mnie jedno, później drugie kolano. Zostałam skierowana na badanie RTG, które wykazało widoczne w nasadach kości liczne drobne osteosklerotyczne z podejrzeniem osteopoikilii. Proszę mi powiedzieć, czy mam się czego obawiać? Oczywiście internet wnioskuje jedna diagnozę, a chciałabym trochę więcej wiedzieć przed wizyta do lekarza bo strasznie się zestresowałam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłbym ostrożny z wyciąganiem wniosków i stawianiem diagnozy jedynie na postawie jednego zdjęcia RTG.

Na pewno niezbędna będzie wizyta u fizjoterapeuty lub lekarza, którzy na podstawie dokładnego wywiadu i właściwie przeprowadzonego badania klinicznego będą w stanie postawić właściwą diagnozę. Na pewno zrobienie zdjęcie RTG wspomoże diagnostów we właściwym rozpoznaniu - być może potrzebne będzie jeszcze badanie RM. 

Nie bez znaczenia jest natomiast zmiana trybu pracy - wysokie obcasy/podeszwa stwarzają większe obciążenie w obrębie stawu kolanowego, szczególnie w rejonie stawu rzepkowo - udowego.
Nie opisała Pani miejsca występowania bólu oraz innych ważnych informacji żeby chociaż w przybliżeniu można podpowiedzieć jaka struktura może dawać ból - ale właśnie taką informację na pewno przybliży fizjoterapeuta lub lekarz po wizycie.

Póki co proszę się nie martwić, 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×