Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Piekacy bol kostki stopy


Gość Malgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malgorzata

Witam,szukam pomocy w internecie sama poniewaz mieszkajac w UK nie mozna liczyc na szybka a zwłaszcza trafna diagnozę. Trzy lata temu wykonywalam ćwiczenia na macie i stopa posliznela mi się w nieodpowiednim bucie treningowym. Zapieklo tylko a później zauważyłam opuchlizne. Pomyślałam -przejdzie. Przeszło oczywiście do kolejnego razu po dwóch tyg znowu opuchnicie. Za każdym razem kiedy krzywo stanęłam, chciałam wrócić do biegania powracal problem z kostka.czasami tylko była opuchlizna bez bolu. Po dwóch latach poszłam do lekarza.Przeswietlenie wykazało zmianę tkanek miękkich. Jestem odsylana od fizjoterapeutów (4) już do specjalistów od stóp,ortopeda, wszyscy powtarzają że przejdzie ,potrzeba czasu. A teraz jest coraz gorzej bo stopa mnie boli cały dzień ,zaczynam utykac a ból jest taki piekacy chwilami. Nie wiem co robić i gdzie szukać pomocy bo teraz czekam na Usg podobno i myślę że poczekam kilka m-cy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy pisząc prześwietlenie ma Pani na myśli zdjęcie RTG ? Z mojej wiedzy wynika, że na zdjęciu RTG nie bardzo mamy możliwość oceny tkanek miękkich - chyba, że powstało w ich obrębie zwapnienie. 

Nie mniej jednak z tego co Pani piszę mogło po prostu dojść do większego stopnia uszkodzenia w obrębie układu torebkowo - więzadłowego; aktualnie może występować nawykowe zwichnięcie; 

Najlepszą formą diagnostyki jest RM albo właśnie USG - natomiast wprawiony klinicysta (fizjoterapeuta, lekarza) za pomocą testów klinicznych jest w stanie wykazać niestabilność w obrębie stawu skokowego; dokładna palpacja jest w stanie sprecyzować uszkodzone więzadło; 

Dopiero dobra diagnoza jest w stanie rokować formę leczenia:; przy dużej niestabilności może być wymagana interwencja chirurgiczna; 

Czasami leczenie zachowawcze - rehabilitacja - jest wystarczająca.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×