Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

ból kciuka


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

10 dni wstecz upadłam na rękę, spuchł mi kciuk , towarzyszył dużył ból.

Drugiego dnia wyszedł siniak, ból utrzymuje się nadal ale na zdjęciu rtg Pani riadolog powiedziała, "że paliczki i I kość śródręcza bez uchwytnych zmian pourazowych".  

Wybrać się do ortopedy, czy ból przejdzie mimo delikatnego wybrzuszenia na kości? zaznaczyłam miejsce bólu czerwonym kolorem. RTG zrobilam prywatnie.

dziękuję za wszystkie sugestie

Inkedkciuk prawy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

W pierwszej kolejności na pewno warto wdrożyć podstawowe leczenie stanu zapalnego/obrzęku. 

Począwszy od zmniejszenia obciążenia kciuka, zimnych okładów, odpoczynek z dłonią uniesioną powyżej stawu łokciowego lub też nawet ramiennego (łokieć podparty o coś żeby nie dźwigacz oczywiście całej ręki). Jeżeli obrzęk jest dalej wyraźny można zastosować np. maść lioton.

Warto na pewno udać się na wizytę do fizjoterapeuty - po dokładnym wywiadzie przeprowadzi badanie (oceni jakie są deficyty ruchomości, stabilność itd.) i zaproponuję odpowiednią formę terapii. Jeżeli stwierdzi, że jest wymagana dodatkowa konsultacja np. w postaci USG na pewno Panią dalej pokieruje. USG może być potrzebne po wykazaniu e trakcie badania np. dużych deficytów stabilności.

Pozdrawiam,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×