Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak rehabilitować śródstopie


tomek0412

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będąc na pielgrzymce 2,5 roku temu (130km) nabawiłem się kontuzji śródstopia prawej oraz lewej stopy,mimo to szedłem dalej z kontuzjowanymi nogami.

Mam stopy płasko-koślawe i szedłem bez wkładek ortopedycznych.

Od tej pory cały czas odczuwam ból w stopach,zwłaszcza gdy znów przejdę się bez wkładek to się nasilają.

Cały czas czuję,że stopy się nie zregenerowały,nie chodziłem na żadne rehabilitacje.

Bardzo proszę o pomoc,jak leczyć takie bóle zwyrodnieniowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sugerowałbym wizytę u fizjoterapeuty.

W pierwszej kolejności zbierze od Pana dokładny wywiad a potem na podstawie badania klinicznego postara się ustalić przyczynę Pana dolegliwości bólowych. Jeżeli płasko-koślawość nie jest wrodzoną deformacją a jedynie konsekwencją zaburzeń innego regionu ciała to w obu przypadkach fizjoterapeuta podpowie co można z tym zrobić. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogło mi zażywanie wit d3 w dawce 16,000UI dziennie przez miesiąc wraz z K2 oraz A i E.Przed zażywaniem zbadałem poziom  25OH i o zgrozo było poniżej 20 nmol/l a więc stopy nie mogły się zregenerować.Po podniesieniu poziomu D3 wszystko wróciło do normy.Żadna wizyta nie była mi potrzebna,po za tym zraziłem się do lekarzy po tym jak mi ortopeda przepisał złe wkładki na płaskostopie.Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez tomek0412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×