Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z kręgosłupem.


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od dłuższego czasu mam problem z kręgosłupem.Sam lekarz stwierdził,że nie wie,co zrobić,a ja tym bardziej.Prosiłabym o doradzenie,opinie na temat zdj. RTG dolnego i górnego odcinka szyjnego oraz kręgoslupa wraz z opisami.
Czy wygląda to tragicznie ? Jak można takie urazy skorygować ? Co mogę zrobić ? Jakieś specjalistyczne ćwiczenia ? Rehabilitacja ? Operacja ? Bardzo proszę o pomoc,jakieś wskazówki,cokolwiek.
Z góry dziękuję.

Link do zdj. 1 i 2 wraz z opisami.

http://hostuje.net/file.php?id=f24b9169587a2d9e47d85f1eb5e28b36

http://hostuje.net/file.php?id=31fbec6bfe09e4939da280fe0960c183

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nie uważam żeby zdjęcia wyglądały tragicznie 😉 

Interpretacje zdjęć należy pozostawić już lekarzowi lub fizjoterapeucie, który będzie Panią leczył. 

To co powinna Pani zrobić to udać się do fizjoterapeuty. Na podstawie wywiadu z Panią, badania klinicznego będzie on mógł postawić diagnozę Pani dolegliwości bólowych i wdrożyć terapię. 

Powinien on również uzyskać informację dlaczego Pani kręgosłup zatracił swój fizjologiczny kształt - chodzi o zniesienie fizjologicznych lordoz w odc C i L - być może wynika to z Pani nie właściwej pozycji w trakcie pracy? - przyczyn może być wiele - na pewno do tego dojdziecie. 

Póki co nie ma Pani się czym martwić tylko trzeba rozpocząć rehabilitację.

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×