Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamany paliczek


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Trzy miesiące temu złamałem paliczek w piątym (małym) palcu prawej ręki, złamanie u podstawy palca. Lekarz zalecił ortezę. Po 6 tygodniach inny ortopeda stwierdził cechy zrostu i skierował mnie na rehabilitację, którą skończyłem trzy tygodnie temu. Już podczas rehabilitacji pojawił się problem, o którym chcę tutaj napisać. Palec jest ciągle opuchnięty (w stawie powyżej złamania) i lekko skrzywiony (paliczek bliższy jest jakby wklęsły). Mogę go zginać, ale przy mocniejszym zacisku pięści pojawia się piekący ból w dłoni (zwłaszcza między IV a V palcem, czasem w paliczkach innych palców tej ręki, czasem dalsza część nadgarstka), a po dłuższym przeciążeniu dłoni ból promieniuje do łokcia, czasem aż do barku (nerwobóle). Ból pojawia się czasami również wtedy, kiedy nie używam tej dłoni. Ponadto dłoń ciągle ma nieco inny kolor niż dłoń lewa. 
Lekarz rodzinny stwierdził, że póki co nie ma się czym niepokoić, ale wypisał skierowanie do ortopedy. Wizyta za ponad dwa miesiące... Myślicie, że rzeczywiście nie ma się czym na razie martwić i czekać te dwa miesiące z okładem, czy lepiej wcześniej skonsultować się z ortopedą? Nie chciałbym znów wywalać pieniędzy w błoto 😕 Z drugiej strony sytuacja mnie niepokoi coraz bardziej, bo minęły już trzy miesiące.

Dzięki i pozdrawiam!
Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Warto się skonsultować jeszcze z fizjoterapeutą.

Absolutnie nie podejmuje się diagnozowania Pana przez internet ale z tego co Pan napisał może być to problem drażnienia nerwu łokciowego. Fizjoterapeuta przeprowadzi z Panem wywiad, wykonana badanie kliniczne (możliwe, że stwierdzi, że należałoby ocenić struktury nerwowe - zbada również przewodnictwo nerwowe (ocena czucia dotyku, czucia bólu) - taka ocena pozwoli dobrze zaplanować terapię lub ewentualnie pokierować Pana na dodatkową diagnostykę.

Uważam, że nie ma powodów do niepokoju aczkolwiek powinien Pan to skonsultować właśnie z fizjoterapeutą. Jeżeli Pana przypadek przekroczy jego kompetencje na pewno pokieruje Pana do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×