Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Plastron okołowyrostkowy - rok po. Czy jestem zdrowy?


Gość Maxx

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie chciałem zadać to pytanie w dziel "Pytania do chirurga", ale mam nieaktywne zadawanie pytań, być może nie wiem jak to zrobić. Napiszę więc tu, może jakiś lekarz odpowie...

Rok temu miałem zapalenie wyrostka robaczkowego. Nastąpił zbieg niekorzystnych wydarzeń, trochę późno trafiłem do szpitala. Operacja była szykowana na godziny południowe, rano tomografia i okazało się, że doszło już do perforacji. Zabieg wstrzymano jako niebezpieczny w tym momencie, rozpoczęto antybiotykoterapię. Wytworzył się tzw. plastron okołowyrostkowy, naciek wystąpił na okolice kątnicy. Po pewnym czasie wytworzyły się dwa ropnie, które na szczęście poddały się antybiotykoterapii. Długie leczenie, wiele badań kontrolnych, aż po pół roku uznano, że mnie wyleczono. Równocześnie powiadomiono mnie, że rozsądne byłoby usunięcie pozostałego wyrostka robaczkowego przedstawiając mi statystykę tj. że w pierwszym roku po takim przypadku jak mój w 50% przypadków następuje powrót zapalenia wyrostka. Będąc tego świadomy zrezygnowałem z zabiegu.

Teraz po roku od pierwotnego zapalenia odczuwam lekkie bóle, ale nie w okolicy wyrostka tylko tak jakby był to ból kątnicy. Są to leciutkie bóle i takie same bóle odczuwałem przez pierwsze pól roku po zapaleniu wyrostka. Nie są one jakimś problemem. Dodam jeszcze, że po wyleczeniu ropni miałem zawsze rozpoznanie :"zapalenie kątnicy". Rozumiałem to tak, ze stan zapalny tej części jelita nastąpił od zewnętrznej strony jelita.

Pytanie mam następujące, czy takie leciutkie bóle są normalne po tym co przebyłem? I drugie pytanie. Od zawsze planowałem wykonanie kolonoskopii. Czy takie badanie w tym momencie jest bezpieczne? Czy należałoby jeszcze poczekać, jeśli tak to ile..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×