Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie dużego palca u prawej stopy


deamon_86

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

w ubiegłą sobotę podczas gry w piłkę nożną doznałem kontuzji, która zakończyła się złamaniem dużego palca (palucha) u prawej stopy. Na sor lekarz zlecił rtg, a po obejrzeniu jego wyniku założył mi gips "motylek" lub "U" (podobno występuje różne nazewnictwo). W konsekwencji gips obejmuję trochę ponad tego palca, podobno mam go mieć przez 3 tygodnie, mogę chodzić, lecz w obuwiu o sztywnej podeszwie oraz stawać na pięcie. Na następny dzień po urazie pojawił się silny ból i krwiak; miałem mieć konsultację z ortopedą po 7 dniach, lecz dzięki polskim realiom wizyta zaplanowana jest dopiero na koniec sierpnia :/.  Na zdjęciu widoczne jest małe uszkodzenie kości, nie jest to całkowite złamanie, chciałbym jak najszybciej odzyskać pełną sprawność :).

Obecnie po 3 dniach mniejszego ruchu boli mnie już cała kostka w prawej nodze, przypuszczam, że jest to spowodowane nienaturalnym ruchem stopy.

44adfe49cac7f1f2.jpg

Zwracam się z prośbą o podanie wskazówek/zaleceń, ponieważ do końca nie wiem jak postępować. Obecnie jedyne buty jakie mogę założyć to sandały (na szczęście mają twardą podeszwę). 

Pozdrawiam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×