Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rotacja miednicy i blokada stawu krzyżowo biodrowego


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo często rotuje mi się miednica i do tego blokuje się staw krzyżowo biodrowy. Mam skolioze w odcinku lędzwiowym i jestem młodą mamą (Od 5 miesięcy). Czy problem minie jak przestanę karmić piersią? Dodam, że staw blokuje się podczas wykonywania nawet lekkich codziennych czynności. Jestem obolała i każdy mój ruch jest kontrolowany (Muszę bardzo uważać  jak wstaje, jak siadam, jak chodzę i przede wszystkim jak się schylam i podnoszę dziecko itp itd każda czynność musi być przemyślana). Czy można mi jakoś pomóc? Czy to się kiedyś skończy i będę mogła żyć tak jak kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uważam, że najlepszym rozwiązaniem dla Pani będzie wizyta u fizjoterapeuty. Niezbędny będzie dokładnie zebrany wywiad (duże znaczenie ma sposób porodu np. przy cesarskim cięciu - mięśnie stabilizujące odcinek lędźwiowy oraz miednice ulegają istotnemu osłabieniu w połączeniu z rozluźnieniem układu więzadłowego w obrębie miednicy - fizjologiczna reakcja przedporodowa może to wpływać na niestabilność kompleksu miedniczno - lędźwiowego) oraz badanie kliniczne. Ma to wszystko na celu postawienie diagnozy oraz dobranie jak najlepszego postępowania terapeutycznego dla Pani. Uważam, że jak najbardziej fizjoterapeuta będzie Pani w stanie pomóc.

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po CC i po wielu wizytach u fizjoterapeuty. Terapia manualna pomaga ale po krótkim czasie znowu to samo się dzieje. Czy dobrze rozumiem, że po pewnym czasie mój organizm się trochę ogarnie po cesarskim cięciu i nie będzie już się rotowac miednica i blokować staw? Ile to może jeszcze trwać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oprócz pracy manualnej niezbędne są ćwiczenia stabilizujące oraz regularne zadanie domowe - konkretne ćwiczenie głównie pomagające na Pani problem - ograniczenie ruchomości/stabilizacja - to już w zakresie oceny fizjoterapeuty. Na pewno czas korzystnie wpływa na proces gojenia blizn natomiast jeżeli Pani problem jest niestabilność sam czas nie wystarczy - należy poprawić stabilność/mobilność kompleksu miedniczno - lędźwiowego. Warto też popracować z blizną po CC - może ona dawać wzmożone napięcie mięśni/powięzi co może powodować asymetrie w obrębie miednicy - nie jest to pewne i jednoznaczne natomiast warto to poddać ocenie.

Pozdrawiam !

Wstaw inne media

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×