Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz kolana po rekonstrucki MPFL


Gość misiak.vv

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiak.vv

Dzień dobry pojawiam się na tym portalu z pytaniem czy jest możliwe aby po rekonstrukcji więzadła MPFL rzepka ponownie przeskoczyła. Zacznę może od początku. Mam 16 lat. W sierpniu 2017 roku miałam zabieg MPFL i arytroskopię gdyż moja rzepka była skłonna do przeskakiwania. Operacja przebiegła dobrze.Miałam krótka rehabilitacje więcej ćwiczyłam w swoim zakresie. 2 miesiace temu zaczęłam jeździć rowerem, biegać, chodzić na dłuższe spacery, pomimo tego, że nie mogę kolana zgiąć do końca próbuję robić wszystko na tyle ile mam siły.Wczoraj gdy biegłam poczułam w nodze jakby kolano znowu chciało przeskoczyć ale wróciło na swoje miejsce. Mogę chodzić i zginać ale kolano jest opuchnięte i boli. Czy jest to możliwe żeby przeszczep nie utrzymał kolana i incydent się powtórzył lub czy może to wina niewypracowanego jeszcze mięśnia który źle się napiął i naciągną dlatego tak się stało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na pytanie, które Pani tutaj zadała myślę, że nikt nie będzie w stanie precyzyjnie odpowiedzieć.

Na funkcję stawu kolanowego jak i rzepkowo - udowego ma wpływ wiele mięśni w organizmie jak i sąsiednich stawów.

Dysproporcje mięśniowe jak i nieprawidłowe zakresy ruchomości mogą być kompensowane w regionie stawu kolanowego zwłaszcza jeżeli był on poddany zabiegowi chirurgicznemu.

Do prawidłowej funkcji kolana niezbędny jest jego pełny (czynny i bierny) zakres ruchu oraz właściwa siła i elastyczność mięśni - to może zostać ocenione przez fizjoterapeutę.

Jeżeli pojawił się obrzęk i ból to zdecydowanie polecam wizytę u fizjoterapeuty.

Po wywiadzie i badaniu klinicznym będzie on w stanie podać przyczynę Pani dolegliwości bólowych i powie jak z nimi sobie poradzić - jeżeli będzie potrzebna konsultacja lekarska to na pewno na nią pokieruję.

Pozdrawiam i powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×