Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Armands

Uczucie rozpierania w prawym boku (pod żebrami) i zmiany wątroby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Armands
Ze względu na ponawiające się objawy rozpierania w prawym boku (pod żebrami) poddałem się badaniu USG. Opis badania : Wątroba normoechogeniczna, nie jednorodna, w okolicy wnęki obszar hyperechogeniczny wlk. 18,8x9mm (zmiana miąższowa? naczyniak?), w zakresie PP przy brzegu przednim zmiana lita hyperechogeniczna niejednorodna wlk. 67x49x35,5mm wymaga oceny w badaniu KT. Rysunek naczyniowy wątroby prawidłowy. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy bez kamicy, ściana w normie. Tyle odnośnie badania (reszta opisu badania jamy brzucha raczej w normie) Dla uzupełnienia - mam 48 lat i wcześniejsze badania USG (ostatnie w połowie 2004) nic niepokojącego nie wykazały (już wtedy miałem te objawy rozpierania w prawym boku). Proszę o ewentualną podpowiedz, co powinienem dalej zrobić (jakie badanie, jacy specjaliści). Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Należy wykonać badania TK jamy brzusznej z użyciem kontrastu celem dokładnej diagnostyki zmiany. Dalsze postepowanie będzie zależne od wyniku TK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Armands
Dziękuje za odp. Jutro postaram się o skierowanie do lekarza onkologa w miejscowym centrum onkologicznym (mają swój tomograf i kolejka też ponoć nie za długa ) A czy nie byłoby wskazane zrobić jakieś badania krwi w kierunku tej nieszczęsnej wątroby (a jeśli tak to jakie?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Armands
Jeszcze jedno pytanie. Czy taki wynik badania ( zmiany w strukturze )może być spowodowany silnym uderzeniem w okolice wątroby. Poprzedniej zimy zaliczyłem upadek na oblodzonych schodach i pamiętam, że przez długi okres w tej okolicy odczuwałem tępy ból oraz miałem porządnego krwiaka (nie było krwi w moczu). Początkowo wydawało się to bardziej uszkodzeniem żebra ale po kilku dniach ból się zmniejszył to i dałem sobie z tym spokój. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość armands
Witam ponownie No i już po badaniu TK. (badanie wielofazowe) Opis badania: W s.6 wątroby podtorebkowo, słabo hipodensyjna zmiana ogniskowa o wym. 62x46x423. uwypuklajaca zarys narządu. W fazie tętniczej i żylnej ulega obwodowemu zakontrastowani. W fazie opóźnionej widoczne dalsze, dośrodkowe zakontrastowanie zmiany, wyższe niż otaczającego miąższu. Obraz typowy dla naczyniaka jamistego wątroby. Innych zmian ogniskowych w wątrobie nie uwidoczniono. Węzły okołoaortalne niepowiększone. Tyle z opisu no to nie jest najgorzej ...zastanawia mnie brak tej drugiej (mniejszej) zmiany ...czyżby się wchłonęła???? Przez ostatnie dwa miesiące używałem Esseliv (3 x2 tabletki) czyżby podziałało?? proszę o opinie eksperta i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość grażyna
Węzły okołoaortalne powiększone co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.