Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość klara1988

Zespół cieśni nadgarstka - zabieg i rehabilitacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klara1988
Dzień dobry, mam zagwozdkę. W najbliższym czasie będę miała zabieg na łokieć i nadgarstek (zespół cieśni). Proszę powiedzieć, czy należy niezwłocznie rehabilitować rękę, czy w momencie gdy pojawią się zrosty. Pracuję zawodowo jako informatyk i chcę wrócić do pełnej sprawności. Lekarz, który mnie prowadzi, twierdzi, że należy rehabilitować tylko w sytuacji zrostów, nie ma sensu w innym wypadku. Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gośka

Jeśli chodzi o zespół cieśni nadgarstka to operacja nie jest wesołym tematem, bo nie zawsze się udaje. Szkoda, że tak późno tutaj trafiłam na forum. Metoda BP jest teraz ciekawym rozwiązaniem w leczeniu zespołu cieśni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Bardzo mało fachowa porada ze strony lekarza dotycząca rehabilitacji.

Jak najbardziej należy rehabilitować ręke zaraz po zabiegu operacyjnym. Powstanie zrostów nie jest pożądanym zjawiskiem po operacji i żeby zminimalizować szansę ich powstania niezbędna jest rehabilitacja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosc

Niekoniecznie operacja to najlepsze rozwiązanie . Terapie biologiczne np. Orthokine to nieoperacyjna metoda , które jest też wykorzystywana w takich przypadkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Arek

Według mnie nie ma co obawiać się operacyjnego leczenia zespołu cieśni nadgarstka. Polecam po prostu skontaktować się z kompetentnym ortopedą. Na w razie czego na https://www.adrianstepinski.com/ znajdziecie więcej informacji. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie nie ma co obawiać się operacyjnego leczenia zespołu cieśni nadgarstka. Polecam po prostu skontaktować się z kompetentnym ortopedą. Na w razie czego naznajdziecie więcej informacji. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość patrycja2

O tym akurat decyduje lekarz na podstawie wywiadu i badań, m.in. EMG zespołu cieśni nadgarstka. w zasadzie jest to jedyna w pełni wiarygodna metodą diagnostyczna zespołu cieśni nadgarstka. Mąż robił u dr Roli w CM Medicum i akurat leczenie operacyjne było koniecznie. Wszystko się udało bez powikłań, ręka jest już w pełni sprawna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.