Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość karolina

Węzły krezkowe w jamie brzusznej u dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolina
Witam Zwracam sie z prośba , jestem mamą trzyletniego synka, u którego stwierdzono jak byłam z nim w ciązy wodonercze, jednakże po narodzinach , okazało sie ze dziecko ma tylko jedną lewą nerke powiekszoną dokładnie miedniczke , nie przyjume leków,a według badań usg i kontrolnych u nefrologa wszytsko rozwija sie prawidłow. nie miał robionego badania cum a wielokrotne posiewy moczu , były dobre, obecenie na ostatnim usg jamy brzusznej , okazało sie ze dziecko ma liczne węzły krezkowe powiekszone w brzuchu nawjiększy około 1,5 centymerta, z opisem nie łaczy sie w pakiety, lekarz ktory robił ush kazal niezwłocznie udac mi sie do lekarza pierwszego kontaktu, tam dostałam skierowanie na morfologie i kazano mi zbadać kałna pasożyty , wszytsko jest wporzadku, nadmienie ze dziecko ostatni miało nawracające zapalenie oskrzeli , jednakze dzis dziecko od kilku nocy płacze że ma bole w okolicy pępka, i buli go brzuszek, stolce ma ok, jednakże bardzo czesto i głosno beka oraz oodaje gazy , jest bardzo markotne i mimo to ma czesto zdety brzuch, martwie sie bo udało mi sie prywtanie na usg zarejestrować na 7 kwietnia , i nie wiem co mam robic ide jutro na posiew, czy moga to byc objawy nowotworowe lub czy poodem moga byc czeste infekcje przeziebieniowe w zimie , dziekuje za odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Tak powiększone węzły chłonne mogą być objawem zakażenia wirusowego lub obecności pasożyta, mało prawdopodobna jest raczej przyczyna nowotworowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jacek
LAMBLIE !!! W warszawie w laboratorium Felix zbadają pożądnie stolec na lamblie. To jedyne w polsce laboratorium w którympracownicy widzieli jak lamblia wygląda ! Reszta diagnostó to chłam prlowski ! Mamo nie spieprz życia dziecku i badaj w kierunku lamblii. Objawy typowe. Mi tak właśnie lekarze życie zmarnowali, chodziłęm ze sraczką 2 lata ......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aga
To może być yersinioza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aga
Zakażenie yersinią daje takie objawy.trzeba jak najszybciej skontaktować sié z lekarzem i zrobić badania na obecność yersini.to bakteria kt&#245*ra jest bardzo niebezpieczna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.