Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeskakiwanie fałdu błony maziowej?


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem po jednej rekonstrukcji ACL w kolanie prawym, metodą STG, na początku grudnia 2016 roku zerwałem przeszczep, więc czekam na kolejną rekonstrukcję inwazyjną, tym razem BTB. Problem polega na tym, że zarówno teraz jak i po pierwszej ingerencji w kolano występuje nieprzyjemna dolegliwość. Otóż po wewnętrznej stronie prawego kolana, równolegle z rzepką jest około 3-4cm żyłka, która przeskakuje w stronę wiązadła piszczelowego, dalej równolegle do boku rzepki podczas zgięcia i wyprostu kolana. Jest ona wyczuwalna tuż pod skórą. Nie boli, ale przeskakuje czemu towarzyszy nieprzyjemne uczucie, jazda na rowerze, półprzysiady czy też wchodzenie po schodach jest bardzo nieprzyjemne. Czy może to być przerost fałdu błony maziowej? A może troczki przyśrodkowe rzepki się &#8222*odkleiły&#8221*. Nie wiem, czy coś takiego jest w ogóle możliwe. Występuje to już od 2015 roku, jakoś 2/3 miesiące po rekonstrukcji się zaczęło. Jest to niesamowicie nieprzyjemne i przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Czy miał ktoś podobną dolegliwość, wiecie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×