Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość olasis

Laparoskopowa operacja żylaków powrózka nasiennego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość olasis
Witam serdecznie. Bardzo proszę Państwa o szybką odpowiedź, za którą z góry dziękuję. Mój trzynastoletniej syn ma mieć wkrótce operację usunięcia żylaków powrózka nasiennego. Syn ma żylaki od dwóch lat. Byliśmy niedawno u urologa dziecięcego, który stwierdził żylaki III stopnia na jądrze lewym. Lekarz powiedział, że jądro jest prawidłowej budowy i jest nawet troszkę większe niż jądro prawe. Syn nie uskarża się na żadne dolegliwości, nic go nie boli, nie ciągnie, nie czuje dyskomfortu. Mam do Państwa pytanie, czy można z tą operacją jeszcze zaczekać? Ja jestem przerażona możliwymi powikłaniami związanymi z laparoskopia. Im bliżej terminu zabiegu, tym większy strach mnie ogarnia&#128543* Jak to jest w Państwa doświadczeniu, czy jednak iść teraz na zabieg, czy poczekać, skoro jądro się prawidłowo rozwija? Czy te żylaki naprawdę przekreślają jego szansę na bycie w przyszłości ojcem? Czytałam, że te żylaki czasem powracają, a u niektórych w ogóle nie znikają. Jestem przerażona i o niczym innym nie potrafię myśleć&#128543* pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lukasz
Witam niech sie pani niczym nie martwi ten zabiegl jedynie pomoze synowi na prawidlowy rozwoj plemników. Ponieważ zylaki powodują znieksztalcenie plemnikow i ich prawidlowy rozwój gdzie pozniej w przyszlosci syn bedzie mogl miec potomka. Ja mialem zabieg wiec moge teraz dzialac w tej sprawie bo jak wcześniej pisalem podczas tych zylakow na jadrze a tak ze na przewodach nasiennych raczej jest to nie mozliwe bo uszkadzaja plemniki. Zabieg trwa do godziny o jest bezbolesny. Radzil bym p djac sie tego mowie to na wlasnym przykladzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.