Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana lewego


Gość limak33

Rekomendowane odpowiedzi

Gość limak33

Dzień dobry. Mojemu tacie dokucza ból stawu kolanowego lewego oraz opuchlizna. Przetoczę wyniki badań MR i RTG. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co dalej robić? Wynik Badania MR: Brak istotnego wysięku w jamie stawowej. Brak jest stref obrzęku szpiku wskazujących na stłuczenia nasad kości. Chrząstki pokrywające powierzchnię stawowe kłykci udowych i piszczelowych ścienczałe na powierzchniach największych obciążeń. Na powierzchni kłykci przyśrodkowych zmiany bardziej nasilone (zmiany chondromalacyjne II/IIIst), z ogniskowym wyraźnym ścienczeniem chrząstki na wysokości nawarstwienia zwyrodnieniowego kłykcia udowego na dł 3,3mm (IVst). W rzucie więzadła krzyżowego przedniego zmiany obrzękowe-cechy uszkodzenia I stopnia z płynem w przedniej części szpary stawu. Więzadło krzyżowe tylne bez zmian. Przez róg tylny łąkotki przyśrodkowej biegnie linijne ognisko podwyższonego sygnału mogące odpowiadać uszkodzeniu II-go stopnia w otoczeniu zman obrzękowych śródłąkotkowych. Łąkotka boczna kształtna, bez cech uszkodzenia. Więzadło poboczne przysrodkowe o zachowanym paśmie. Więzadło poboczne boczne bez ewidentnych cech uszkodzenia. Rzepka prawidłowego kształtu bez cech zmian pourazowych z bocznym przyparciem w stawie RU. Chrzastka pokrywajaca jej tylna powierzchnię od strony przyśrodkowej na dł 9mm ze zmianami chondromalacyjnymi II st. Osteofit na przyśrodkowej krawędzi rzepki w sąsiedztwie przyczepu jej troczka przyśrodkowego o wielkości 2 x 4.5mm. Wiezadło właściwe rzepki prawidłowe. Troczki rzepki o zachowanych pasmach. Ścięgno mięśnia 4 głowego uda z cechami entezopatii, bez zmian pourazowych. Struktury dołu kolanowego prawidłowe. Wynik Badania RTG: Staw kolanowy lewy. Zmiany zwyrodnieniowe pod postacią umiarkowanego zwężenia przyśrodkowego przedziału szpary stawowej, niewielkich osteofitów na krawędziach powierzchni stawowych oraz zaostrzenia wyniosłości m-kłykciowej. Zmian pourazowych nie stwierdzam. W tym kierunku zrobiliśmy następujące rzeczy: stały kontakt z lekarzami-ortopedami i chirurgami ze specjalizacjami od kolan: Mediq Legionowo oraz MD Clinik Warszawa, zastrzyki z kolagenem i *chyba blokady*, rehabilitacja, leki przeciw bólowe i przeciwzapalne oraz maści rożnego rodzaju, codziennie zimne okłady. Jak można pomóc jeszcze mojemu tacie z tym bólem, który trwa już od początku roku. Gdzie się udać? bo każdy z lekarzy to leki zastrzyki, pieniędzy na to leczenie rozeszło się dużo i nic nie pomaga a jest jeszcze gorzej bo przez to że tata kuleje siada mu prawa noga. proszę o porady i pomoc w znalezieniu rozwiązania. dziękuję Kamil W. Rozpisałem się sporo ale nie chciałem czegoś pominąć. Dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj użyć kremu znieczulającego swiss medical, ja go serdecznie polecam zakupić na stronie naporost.pl bo jest dużo taniej niż w aptece. Działa lepiej niż tabletka przeciwbólowa, bo trafia od razu w źródło bólu nie niszcząc żołądka. Polecam serdecznie zakup na stronie, bo oszczędność to podstawa w leczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×