Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja Stripping żyły odpiszczelowej VSM


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W związku z tym, że w niedalekiej przyszłości czeka mnie zabieg operacyjny na żylaki kończyn dolnych - proszę o wyjaśnienie kilku kwestii. Wiem, że stripping żyły VSM to podskórne usunięcie żyły odpiszczelowej na całej długości za pomocą giętkiej sondy (stripper) przeprowadzonej przez światło żyły. Moje pytanie - co dzieje się z dopływami żylnymi, a w zasadzie z doprowadzaną krwią (np. na podudziu, okolicy kolana) po wyrwaniu całej żyły VSM od pachwiny do kostki? Z tego co rozumiem - to krwiaki na udach które są częste po takim zabiegu są skutkiem tego że krew z dopływów żylnych nie ma już ujścia do żyły VSM (żyła VSM została już wyrwana) tylko krew wylewa się pod skórę. Z czasem krwiaki, siniaki wchłaniają się i zanikają. Ale czy to znaczy że tych dopływów już nie ma? Gdzie ta krew teraz płynie? znalazła sobie nowe inne ujście? Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. Czy takie dopływy żylne zanikają? znajdują sobie nową drogę w górę kończyny? Łączą się z inną żyłą? A może krew się cofa bo nie ma swojego ujścia, zastawki się psują i powstają z tego nowe żylaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×