Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Guzek w policzku u dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
Witam,zauważyłam u mojego 6 letniego dziecka po lewej stronie guzek w okolicy zuchwy -nie pod nią a raczej w policzku-tzn.jak jest zakończenie żuchwy wyczuwalny jest guzek ,który sie przemieszcza.Zaczyna mnie to martwić bo lekarze jednoznacznie nie stwierdzili co to jest. Guzek nie jest bolący a dziecko nie ma żadnych objawów chorobowych-temperatury,kaszlu,osłabienia. Robiłam badanie usg i w opisie napisano:w zakresie badania widoczna zmiana owalna hipoechogeniczna ,ropień otorebkowany,bez cech nacieku o wym 11x6x9mm na głebokości 5mm.Gdzie kolejny lekarz stwierdził ze na pewno nie jest to ropień. badanie krwi poniżej Wyniki są nastepujące: RBC 4,80T/L HGB 13,4g/dl HCT 38,6% MCV 80,4 fl MCH 27,9 pg MCHC 37,7 g/dl RDW-CV 13,7% RDW-SD 39,7 fl WBC 9,3 G/L LYM 2,9 G/L MXD 0,9 G/L NEU 5,5 G/L LYM% 31,3% MXD%9,5% NEU% 59,2% PLT 307 G/L PDW 11,4fl MPV 9,5fl P-LCR 20,8% OB 13MM CRP *6 Inny lekarz stwierdził że jest to zapalenie węzła chłonnego spowodowane pruchnicą mleczaków i odesłał mnie do stomataologa.Dziecko faktycznie ma popsute czwórki i w dodatku idą mu wszystkie szóstki. Lekarz stomatolog chirurg zrobił rentgen całej zuchwy i stwierdził że nalezy usunąc czwórke i objawy w tym guzek powinien ustapic. Nie wiem czy powinnam się przekonać do tej diagnozy i wyrwać tę czwórkę czy skonsultować jeszcze to z jakims lekarzem zanim naraże dziecko na stres wyrywania zeba. Bardzo prosze o jakąkolwiek wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno mi odpowiedzieć co to może być bez badania. Najlepiej, aby tą zmianę skonsultować z chirurgiem dziecięcym. To on powinien podjąć decyzję co do dalszego sposobu postepowania. Jeśli zęby są zepsute także trzeba podjąć się leczenia stomatologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iwona
Ja tez u swojej 6 letniej córki wykryłam guzek na lewym policzku i nie wiem co mam z tym robic i gdzie najpierw sie udac do jakiego lekarza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość elmo
ja mam to samo z moja 4 letnia córka,ma tego guzka od 4 miesiecy ,przynajmniej ja tak zauwazylam,w klinice chirurgi szczekowej kazali w narkozie usunac wszystkie zeby czwórki,nie zgodzilam sie na to,pózniej chirurg kazał usunać samego guzka ,wstrzymałam sie chwilowo dziecko przez miesiac chorowało i guzek tak sie przemieścił ze nie mogłam go wyczuć, teraz jestesmy po wizycie u laryngologa,poniewaz guzek znowu jest i laryngolog skierował nas do szpitala zeby to usunać,nie wiem jeszcze co zrobimy ale narazie idziemy do szpitala zeby to skonsultowac i zrobic cala serie badan. Kiedy bedzie juz po wszystkim napisze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość s
i co dalej mam podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mały guzek w policzku
W dniu 8.04.2010 o 18:13, Gość elmo napisał:

ja mam to samo z moja 4 letnia córka,ma tego guzka od 4 miesiecy ,przynajmniej ja tak zauwazylam,w klinice chirurgi szczekowej kazali w narkozie usunac wszystkie zeby czwórki,nie zgodzilam sie na to,pózniej chirurg kazał usunać samego guzka ,wstrzymałam sie chwilowo dziecko przez miesiac chorowało i guzek tak sie przemieścił ze nie mogłam go wyczuć, teraz jestesmy po wizycie u laryngologa,poniewaz guzek znowu jest i laryngolog skierował nas do szpitala zeby to usunać,nie wiem jeszcze co zrobimy ale narazie idziemy do szpitala zeby to skonsultowac i zrobic cala serie badan. Kiedy bedzie juz po wszystkim napisze

witam jak z tym guzkiem moja corka ttez to ma ?? tel 664768422

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mały guzek w policzku

witam jak tam u was z tym guzkiem w policzku dziecka 8 lat prosze o kontakt tel 664768422

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.