Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcenie kostki a bóle podudzia


Gość Połamana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Połamana

Mam skręcenie stawu skokowego II stopnia z niewielkim wysiękiem w okolicach torebki stawowej. Drobne awulsyjne uszkodzenie entezy kości piszczelowej w obrębie więzadła piszczelowo-strzałkowego, dł 6.4 mm oraz uszkodzeniem troczków górnych + naderwanie jednego z więzadeł bocznych (tu chirurg powiedział, że to więzadło praktycznie zawsze się zrasta nawet gdy jest całkiem zerwane). Miałam RTG stopy wraz ze stawem oraz USG stawu skokowego. Stosuję ortezę zaleconą przez chirurga ortopedę. Niepokoją mnie objawy: Zależnie od pozycji nogi ból w środkowej części łydki z przodu, z tyłu, czasami ból pojawia się tuż pod kolanem. Czasami przykurcz mięśnia w udzie - czy to normalne? Ból najczęściej pojawia się po spuszczeniu nogi na podłogę - dosyć silny ból trwa ok. 20 minut, po tym czasie słabnie. Chodząc po domu o kuli, lekko podpierając się tą nogą nie czuję dodatkowego bólu. Pytania: -Czy ten stan jest normalny przy takim urazie? -Jakie byłyby objawy gdyby podczas urazu złamała się kość strzałkowa (nie miałam RTG całej tej kości jedynie jej dolnej części. -Czy oderwanie fragmentu kości (awulsja) jest faktycznie drobne? Czytałam, że średnica więzadeł w stopie jest podobnego rozmiaru. -Czy 6.4mm to nie jest przypadkiem całkowite oderwanie tego więzadła (z entezą) od reszty kości? -Jaka jest szansa, że staw będzie sprawny? -Jakie są widełki czasowe leczenia takiego urazu, zanim można pójść do pracy (biurowej)? -Czy ortezę używam poprawnie - noszę ją cały czas, również w nocy za wyjątkiem krótkiego okresu w ciągu dnia potrzebnego na umycie chorej nogi. Lekarz był niestety małomówny i nie wiem nawet czy tą ortezę powinno stosować się na noc. Orteza NEOX S04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×