Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma ductale invasivum G3


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja mama w badaniu histopatologicznym po radykalnej amputacji piersi ma zapisane carcinoma ductale invasivum G3, w żadnym z 13 wyciętych węzłów pachowych nie ma przerzutów. Obecnie czekamy na wyniku HER2 i receptorów steroidowych. Czy moze pan coś powiedziec na podstawie tych badan o rokowaniach dla niej? Z góry dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rak wycięto w całości i CHYBA nie nastąpił rozsiew (czyste węzły).Jest jednak ryzyko wystąpienia tego samego w drugiej piesi oraz musi być pod ścisłą konrtolą macica z jajnikami (cytologia, USG do pochwowe).Proszę zrobić mamie badanie krwi - oznaczenie markerów CA125 i CA15-3 (koszt 30 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten sam nowotwór wykryto u mojej mamy. W tej chwili jest po usunięcia guza w piersi. Według lekarza istnieje prawdopodobieństwo, że nastąpią albo już nastąpiły przerzuty do węzłów chłonnych. Zastanawiamy się, czy usunąć główny węzeł chłonny, czy całą pierś z węzłami chłonnymi. Liczymy na jakąś poradę, w jaki sposób postąpić, czy bezpieczniej będzie od razu usuwać pierś, czy jednak starać się zachować pierś, a skupić się bezpośrednio na zagrożonych węzłach. Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,proszę o interpretację wyników histopatologicznych: badanie wykazało Er-PS 1+IS1=TS2 PR-0 HER2-reakcja błonowa pozytywna (+3) KI67(+)w ok.5% komórek Podtyp biologiczny -nieluminalny Mam wizytę w poradni onkologicznej 20.03.ale chciałabym coś wiedzieć z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×