Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego a konieczność operacji


Gość grzegorz95

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorz95

Witam :) Potrzebuję odpowiedzi na pytanie czy po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego konieczna jest operacja? Zerwałem więzadło ponad 2 miesiące temu i nie było konieczności robienia zabiegu. Czy to możliwe, żeby kolano się zagoiło? Chodzę normalnie, nie czuję niestabilności, wszystko jest w porządku. Może to rezonans magnetyczny coś źle wykazał? Proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Nie ma ewidentnych wskazań do leczenia operacyjnego w przypadku zerwania więzadła krzyżowego stawu kolanowego. Może dojść do wygojenia bez operacji. Nie ma powodu do niepokoju i podejrzewania błędu w rezonansie magnetycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zerwałam więzadło krzyżowe w skutek urazu na nartach 12 lat temu. Dopóki ćwiczyłam / rower, pływanie, bieganie itp/ mięśnie przejmowały rolę więzadła, ale teraz zaczynam mieć problem z kolanem/ bo im człowiek starszy tym gorzej/ , więc jak możesz= daj się zoperować i niech ci zrobią rekonstrukcję więzadła bo uwierz mi z biegiem lat nie będzie lepiej a tylko gorzej . Zdrówka życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czekam na operacje rekonstrukcji więzadła krzyżowego ACL ponieważ miesiac temu doznałam urazu kolana do tej pory jest opuchnięte i nie mam pełnej stabilności, nosze orteze. Niestety najbliższy wolny termin tego typu operacji w naszym szpitalu jest dopiero za 8miesiecy, czy można tak długo czekać? Przecież kolano jest nie stabilne do kolejnego podwichniecia moze dojść w każdej chwili .... Możecie coś doradzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również jestem po rekonstrukcji ACL i czekałem 11 miesięcy. Było to 3 lata temu. Należy uważać na kolano i tyle oraz obserwować czy nie zbiera się płyn w kolanie. Ewentualnie można zakupić stabilizator kolana. Niestety za trzy dni mam kolejną rekonstrukcję :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×