Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodniak jądra


Gość korea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu mam problem z prawym jądrem, około sześciu lat temu podczas ćwiczeń, skłonów itp doznałem silnego urazu jądra, ból był tak silny, iż powodował u mnie odruch wymiotny. Jądro było opuchnięte, twarde oraz zaczerwienione. Przez mniej więcej dwa dni po tym wydarzeniu, stan ten się utrzymywał. Nie udałem się do lekarza, ponieważ sądziłem, że jest to normalny stan po urazie. Z biegiem czasu jądro coraz mniej bolało, skóra moszny po tej stronie też wracała do normy. Niestety jądro było cały czas zauważalnie większe. Po paru miesiącach owe jądro zmieniło konsystencje, zrobiło się miękkie tak jakby ktoś napełnił balon wodą. Do dnia dzisiejszego ten stan się utrzymuje, jądro jest 4 razy większe od lewego. Czasami wyczuwam jak samoistnie podchodzi ku górze, podnosi się szczególnie pod wieczór. Następnie po przespanej nocy jądro robi się bardziej luźniejsze oraz stosunkowo zmniejsza swój rozmiar. Byłem mniej więcej tydzień temu u urologa, lekarz stwierdził, że jest to wodniak i trzeba zrobić badanie usg. Następnego dnia zrobiłem prywatnie usg, lekarz nie stwierdził żadnych zmian ogniskowych, oba jądra są prawidłowej wielkości, natomiast sam wodniak ma rozmiary 10cm x 5 cm. lekarz powiedział, że kwalifikuje się i tak do operacji. Ze względu na długotrwałe terminy zabieg mam zaplanowany dopiero w marcu przyszłego roku. Mam pytanie czy tak długotrwałe zwlekanie z operacją może spowodować pojawienie się jakiś nie bezpiecznych patologii??? Dodam, że funkcjonuje z tym wodniakiem od jakiś 5,6 lat. Czasem gdy lekko dotknę prawe jądro z jego lewej strony to odczuwam bardzo silny ból, który promieniuje aż do pachwiny. Lekarz twierdzi, że to normalny stan zważywszy na rozmiar samego wodniaka. Czy jest się czym martwić. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Wodniak jądra nie wymaga pilnej operacji. Taką operację można wykonać w trybie planowym. Termin nawet za pół roku nie jest terminem zbyt odległym w przypadku tego schorzenia, Nic złego w tym czasie nie powinno się stać. Proszę spokojnie poczekać na zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×