Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłujący ból w miejscu po laparoskopii wyrostka robaczkowego


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Prawie dwa miesiace temu mialam usuwany wyrostek robaczkowy-okazalo sie,ze byl juz rozlany,pojawil sie plyn w miednicy oraz mialam usuwane zrosty po bardzo starej operacji-blizne po tej starej operacji mam na wysokosci wyrostka.usuwany byl on metoda laparoskopowa-mam trzy male blizny.Po operacji nie obylo sie bez komplikacji: po tygodniu od wypisu wrocilam do szpitala z trzema infekcjami w brzuchu.Faszerowano mnie antybiotykami i zniknely dwie,po tym wypisano mnie do domu w dalszym ciagu na antybiotykach.Po skonczeniu 5 dniowej kuracji znow wyladowalam w szpitalu nadal z jedna infekcja w dole biodrowym.Niestety nie mialam robionego drenazy poniewaz wiazalo sie to z duzym ryzykiem,dostalam antybiotyki na kolejny tydzien.Po tygodniu wrocilam na kontrolne usg-podobno infekcja zniknela ale znaleziono torbiele na jajnikach: lewy dwadziescia osiem milimetrow a prawy czterdziesci.Odeslano mnie do domu-kolejne usg mam za miesiac.Jednak o co chce zapytac?Otoz w miejscu gdzie byl wyrostek czuje cos dziwnego-jakby cos tam bylo,nie boli,dziwne uczucie poza tym czasami zakluje w kilku miejscach.Czy to normalne?Jakies zrosty,ropien,przepuchlina czy po prostu ciagle goi sie rana wewnatrz i daje takie odczucia??Ja chyba popadam w jakas paranoje..Dziekuje bardzo za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Takie objawy mogą być właśnie związane z gojeniem się jeszcze rany pooperacyjnej ponieważ taka rana będzie się długo goić z uwagi na stan zapalny jaki panował i zapewne jeszcze w niewielkim stopniu panuje w jamie brzusznej. Przepuklina i ropień na pewno zostały wykluczone w badaniu fizykalnym i USG, a zrosty powstały z pewnością i niestety nie da się temu zaradzić ani tego leczyć zachowawczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedz.Troche mnie pan doktor uspokoil,bo po tym wszystkim mam juz fobie-jak tylko cos poczuje tam w srodku od razu mysle,ze mam tam ropien albo przepukline tym bardziej,ze to miejsce jest troche twardsze od drugiej strony.Ale usilnie probuje sobie tlumaczyc,ze rana wewnetrzna jeszcze sie goi z uwagi tez na to,ze bardzo dlugo mialam wzdety brzuch-jakies trzy tygodnie po operacji a do tego infekcje.Dobrze odczytac opinie fachowca tym bardziej,ze mieszkam w Anglii a tu sluzba zdrowia...hmm...podchodzi zbyt ogolnie do pacjentow.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz smialo moge powiedziec,ze wszystkie ww. dolegliwosci zniknely.Jezeli ktos z was posiada podobne dolegliwosci,to ja jestem potwierdzeniem slow doktora,ze rana wewnatrz czasami goi sie nieco dluzej i nie kazde klucie,sciaganie zwiastuje ropien badz przepukline.Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×