Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marcin

Twarda grudka w mosznie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin
Witam Od mniej więcej miesiąca zauważyłem lekkie bóle prawego jądra, ale dopiero dwa tygodnie temu odkryłem ich przyczynę: niewielką, twardą grudkę (ok 6-8 mm) w mosznie obok właśnie prawego jądra. Nie ma ona bezpośredniego kontaktu z jądrem, ale sprawia wrażenie luźno z nim połączonego. Uwiera w jądro, które jest lekko powiększone, ale żadnych innych zmian na nim nie ma. Wydaje mi się, że w ciągu tych dwóch tygodni grudka się lekko powiększyła, ale to może być moje wrażenie. Kilka miesięcy temu byłem u urologa z innego powodu, miałem robione USG i właśnie na prawym jądrze wykryto u mnie kilka torbieli. Lekarz również powiedział, że guz może rozwijać się jedynie w obrębie jądra, jego rozwój w innym miejscu moszny jest niemożliwy. Mimo to chciałbym się upewnić, czy zmiana którą wyczuwam może być niebezpieczna. (Zdaję sobie sprawę, że pewność może mi dać jedynie wizyta u lekarza, chciałbym się tylko dowiedzieć, czy jest ona w moim przypadku konieczna.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Trudno powiedzieć czy są to żylaki powrózka nasiennego czy inna zmiana. W takich wypadkach najlepsze jest badanie lekarskie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Trudno napisać bez badania czym może być ten guzek. Może to jakiś zwłókniały lub wykrzepiały żylak powrózka nasiennego skoro nie ma ten guzek powiązania z jądrem. Radzę jednak w tej sprawie skontaktować się z urologiem i upewnić się, że wszystko jest w porządku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ozzzzzzz
Mam to samo i jak sobie poradziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mata
no ja identyczny guzek mam i jak po wizycie u lekarza ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patryk
Miałem 2 takie guzki obok siebie. Pierw myślałem, że to pryszcze, ściskałem je mocno ale nie pękały, ściskałem tak mocno że w miejscu wyciekała ropa i zorbił się strup. Kilka dni później zobaczyłem, że widać kawałek białego czegoś. Ponownie ścisnąłem i wyszła mi taka zamknięta biała twarda kulka a druga, która znajdowała się obok niej, pękła jak pryszcz. Troszkę pokrwawiło, zdezynfekowałem ranę i założyłem plaster. Dzisiaj jest wszystko w porządku, została tylko maleńka blizna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Qwerty321
Też miałem takie coś, ścisnąłem a to pękło mi pod skórą i maź wraz z otoczką została pod skórą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.