Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ucisk, skurcze i zatykanie w okolicy żołądka


Gość Maciej1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maciej1992

Witam, jestem Maciek i mam 20 lat. Mam pewien uciążliwy, wciąż niezdiagnozowany problem. Mianowicie w okolicach serca/żołądka cały czas czuje pewien ucisk i dyskomfort. Diagnozowałem się kardiologiczne bo myślałem że to od serca i poza malutkimi wadami zastawek nic u mnie nie wykryto a miałem całą masę badań, więc to nie jest od serducha. Myślę, że to od żołądka, kardiolog sugerował jeszcze że mogę mieć jakiegoś guzka w nadnerczach. Poza tym dyskomfortem czasami pojawiają się dodatkowe objawy które wywołują u mnie panikę, mianowicie jest to mrowienie, i przede wszystkim dziwne drżenie, skurcze, sam nie wiem jak to nazwać. Jest to uczucie jakby coś mi tam w środku latało, kopało, wychodziło, przy tym czasem na 1-2 sekundy mnie tak zatyka od środka, jakby w środku tlen na tę sekundkę nie dochodził do wnętrza organizmu, konkretnie mnie wtedy paraliżuję. I właśnie te uczucie jest po prostu straszne. Do tego czasem wrażenie jakby prąd przez ten obszar przechodził, takie jakieś dziwne bulgotanie. Dlaczego myślę że to od żołądka, bo miałem USG brzucha i wszystko jest w porządku, a ponadto mój wydalany kał jest dziwny - raz są to malutkie bobki, a raz długi, bardzo miękki stolec, zazwyczaj o bardzo jasnym kolorze, a przede wszystkim występują w nim jakieś resztki jakby kukurydzy, które przy naciśnięciu zamieniają się w żółty kwas. Nie są to resztki jedzenia bo to mam zawsze w kale, dodatkowo też jakieś czarne, twarde kuleczki. Do tego jeszcze mam taki dziwny posmak w ustach, sam nie wiem jak to określić, nie jest to brzydki czy kwaśny zapach, po prostu tak jakby trochę sucho i jakaś inna ślina była w jamie ustnej. Na koniec dodam że raczej nie boli mnie brzuch i generalnie na ból nie narzekam, ale ten dyskomfort jest straszny. Ciąglę czuje się pełny, spięty, czuje to *coś* tuż pod sercem albo w dolnej jego części. czasem się ciężko oddycha, jakby mi po tej lewej stronie brakowało miejsca na organy. Jestem człowiekiem wysportowanym. Bardzo proszę o pomoc, nie wiem co robić, nudzą mnie teorie lekarza rodzinnego że mam nerwicę bo akurat jestem bardzo spokojnym typem człowieka, oczywiście są momenty zdenerwowania i paniki ale to tylko i wyłącznie wtedy gdy coś dziwnego się ze mną dzieje. Dziękuję z góry za odpowiedzi! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisane objawy mogą wskazywać na gastrologiczne podłoże dolegliwości. Powinien Pan udać się do poradni gastroenterologicznej. Specjalista pokieruje diagnostyką oraz ewentualnym leczeniem. Nie można również wykluczyć psychogennego podłoża dolegliwości, co zasugerował lekarz rodzinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Radziłabym zrobic sobie gastroskopie,bo to moga byc jakie skutki od strony zoladka,mialam podobne objawy ale nie chce Cie denerwowac i martwic. Sama mam 21 lat i wykryto mi po gastroskopi rak zlosliwy zoladka dlatego zrob sobie gastroskopie i sprawdz czy tam zadne dziadostwo nie siedzi,pisze ze wzgledu na to ze milam bardzo podobne dolegliwosci ,myslalam ze mam cos nie tak z sercem ale z sercem bylo wszystko ok. Tak ze zrob jak juz bedziesz uwazal ale kontrole trezba zrobic.Trzymam kciuki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej1992

Halo Wioleta, żyjesz? Proszę odpisz, bo się bardzo zmartwiłem. Od czasu przeczytania Twojego komentarza cały czas o tym myślę i cały czas czuję pełność w okolicach żołądka. Od rana coś mi tam skacze... zaczynam leczenie od tego, że sprawdzam swój kał, oddaje na badanie ogólne oraz na pasożyty, zobaczymy co mi powiedzą, potem postaram się zrobić gastroskopię... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam skurcze w okolicach zoladka i pirzchodza w pukniecie serca wyczuwam to w pulsie jak sie zdenerwuje i otym mysle nasila sie jak zajme sie praca mam spokoj potas magnez w normie czy to jest nerwia .prosze moze ktos ma podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się wypowiedzią Wioletty - zapewne internetowego trolla, który chciał wnieść zamęt w twojej wypowiedzi. Nie przejmuj się - rak żołądka to ostateczność a w wieku 20 lat to już w ogóle granica błędu statystycznego. Ponadto przy raku żołądka jest wiele innych objawów. Najważniejsze to idź do gastrologa (prywatnie będzie szybciej zapewne) on na pewno skieruje cię na gastroskopię. Jeżeli nie chcesz czekać to idź prywatnie na gastroskopię a do gastrologa pójdziesz już z wynikami. Głowa do góry - rak żołądka w takim wieku jest prawie niemożliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×