Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Monia chrypka w nocy to typowy objaw refluksu. Także migiem na Gastro .... może helikobacter powrócił. U mnie kaszel i chrypa to właśnie główny objaw Gerd a jak zjem na wieczór trochę czekolady to już się zakaszle w nocy. Prosty test zrób ... połóż sobie przy wyrku manti i jak się zacznie chruchlanie to od razu weź ... jak minie to masz odpowiedź... refluks Enzymy nie cofają się do żołądka ... a newsy jeśli to nie są tam aktywne bez udziału żółci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ,że kiedyś chyba przy ozt o podrażnieniu układu oddechowego i innych narządów okolicznych czytałam.A teraz wzięłam 3 łyki kawy z mlekiem bo mój mąż zakupił jakiś ekspres do kawy,żebym nie piła tej paskudy rozpuszczalnej bo jest w niej sama chemia podobno...I jak musiał wypróbować nowe urządzenie to głupio choć pare łyków nie spróbowac...:)Co na to moja himeryczna przyjaciółka Czesia...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi i Mirra jestem przekonana,że wasze bóle to IBS z tego co czytam.Ja nie mam biegunek raczej,wzdęcia tak po wysoko błonnikowych produktach,szczególie jak dużo siedzę w pracy,a jak kaszę gryczaną zjem to jakbym jeża połknęła,ale moje bóle są takie inne niepokojące naprawdę intensywne czasami,to mnie smuci.Dziwne jest tylko ,że od samego początku historii jest tak,że okresy między bólami się wydłużają bo pierwsze lekkie ok 2009 rok,potem za pól roku,następnie 16 miesięcy,a teraz po 2,5 roku to dziwie taka tendencja mogłaby się utrzymać ja po ostatnich jazdach zupełnie zapomniałam o pzt-normalne życie jedzenie bo samo przyszło i samo poszło tak niej więcej po ostatniej tk o ,której pisałam na początku tego wątku jeszcze właśnie prawie 3 lata temu i M69 mi odpowiadała na pytania o chorobę.A gteraz wróciłam do Was jak ten syn marnotrawny:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ... przy ataku ozt jak najbardziej .... ale tam enzymy mogą zaatakować absolutnie całą jamę brzuszną. Tak miał mój znajomy w martwiczo-krwotocznym ozt. Zalało mu dosłownie wszystko. Kompletna niewydolność oddechowa go ominęła ... zresztą to jest cud, że żyje i to w miarę normalnie po tej całej akcji. Wierzyć się naprawdę nie chce ile organizm może wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich chorób zdiagnozowanych to mam autoim.Hasimoto,wcześniej było zapalenie tarczycy i Graves Basedov po ciąży pierwszej wylądowałam w szpitalu ze złym ekg tak mnie ciąża załatwiła(ale miałam w tamtym okresie dużo stresów)z moim byłym...Moja mama też miała Hasimoto i cukrzycę.Nie wiem ,czy nie jestem autoimm.chorobami obciążona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O trzustkę się martwię,bo choć człowiek nie patologia,to właśnie czytałąm,że Ci co piją tzw.ilości przyzwoite,ale lubią zjeśc szczególnie produkty białkowe czyli mięso to powoduje wytrącanie czopów białkowych w przewodach trzustki.Dlatego być może te menele z czerwonymi nosami co piją od rana denaturat ,a ie jedzą trzustkę mają zdrową.Tak więc zdrowszym jest nie zakąszanie alkoholu np.kotlecikiem,kiełbaską.Serio poczytajcie.Właśnie pijący tzw dobrze odżywieni mają wieksze narażenie na pzt,niż Ci co nie zjedzą a wypić muszą.Ja też wódki nie lubię,chyba ,że drink słaby,ale wino chłeptałam:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Monika chyba Cię sciagnelysmy bo jak wchodzę na forum z tel to wyświetla się Twój pierwszy post i tak do pomyślał kilka razy ciekawe co z Tobą. Przykro mi że wracasz z bólem trzymam kciuki żeby się uspokoiło i długo nie dawało o sobie znać. Milo że piszesz o sobie i fajnie będzie jak pogadamy, witaj w grupie. Niejola jadę jutro koło Twoich okolic na szampana się umawiamy?mam bambino po urodzinach dziecka, dzielę się z radością. Nie będę męczyć opisami moich boli i myśli bo zaśnicie, słabo jest i nastrój ponury. Jutro wracam do domu i będę częściej pisać bo czytac, czytam ciągle. Monika ja m kaszel jak się klafe i często rano mnie gardło boli i myślę że to żołądek raczej, chyba na gastro się słyszę i ns Mikołaja zaszaleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik masz podobne objawy do moich?A ile masz lat jeśli można wiedzieć,bo pisałaś,że lekarz Ci powiedział,że za młoda jesteś na pzt,co dalej z diagnozowaniem,po tym jak lekarz zmienił koncepcję badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pika!Miło być tak serdecznie przyjętym:)Cieszycie się,że Monika35,która założyła post jeszcze żyję?:)))))))))To dobrze rokuje...Jak czytam to wszystko to mam wrażenie,że was trzyma cały czas,ale tak umiarkowanie,a ja mam przerwy ale jak powraca to intensywnie i kiedyś tam trzymało mnie aż 10 miesięcy,ostatnio kiedy założyłam post już krócej bo około 4-5 mies,teraz jakieś 3 tygodnie z tym,że bóle rozkręcają się stopniowo,ża osiągają apogeum łącznie z nocami do kitu i wtedy się pocę mam dreszcze i ie wiem co się ze mną dzieje-okropny stan!Mam tak ,że np wieczorem jest względnie niby jestem spiąca i nie boli jakoś za barzdo jak chce już zasnać zaczyna mi się naciąganie i sciskanie w brzuchu takie lekkie niby nic a spać nie da wybudza i 3-4 godz męczarni z boku na bok.Już też was tu zamęczam tym stękaniem.Sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy,też macie wrażenie ,że ten pas pod żebrami macie jakby taki spuchnięty,zesztywniały jak się np. do b przodu pochylacie.Jakby ta trzustka wypychała żółądek do góry? ie wiem jak to opisać.Meggi mnie plecy raz po lewej raz po prawej też bolą i martwię się że trzustka mi ten kaszel powoduje,bo jakby tak do przełyku pcha i muszę odkaszlnąć to co mi zalega.Tak jakby przepona mi do góry podchodziła o coś takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpe Basik pewnie ma na myśli grupę pancreatitis survivals. To grupa międzynarodowa. Ale tam są w większości przypadki potwierdzone i ciężkie. Bardzo dużo osób, które zmagają się z autoimmunologicznym i idiopatycznym zapaleniem trzustki i ataki ozt mają od dziecka czy od lat bez konkretnego powodu. Monika co do tarczycy to mam za małą i w stanie lekko zapalnym. Tsh czasem do góry idzie ale tak do 3,8 maks. Choć lekarz twierdzi, że to za dużo na mój wiek. Reszta hormonów w normie a przeciwciała mie wykazały hashi. W przyszłym tygodniu powtórzę tsh i hormony. Hormonów nie biorę na razie choć pewnie to mnie czeka w przyszłości. Mama ma wyciętą tarczyce od lat, więc gentetycznie mam po kim mieć kłopoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jestem zdołowana,bo w nocy znów bóle czułam piekąco-żrące bóle wewnątrz brzucha.Miałam płytki sen i zlana potem wstałam. Nie wiem jak ja będe pracować przy takich bólach?Myślę o poradni l eczenia bólu,ale tam trzeba rozpoznanie i co to pomoże jak nawet morfina ludziom nie pomaga?Strach,ból jak żyć .Basik ,czy ty w brzuchu masz podobne objawy?M69 twoje bóle po operacji zmieniły charakter i nasilenie ? Jak często teraz się pojawiają.Ja myślę,że coś z tym unerwieniem skomplikowanym trzustki jest na rzeczy i cholerny ból jak usuną nawet trzustkę zostaje gdzieś zapamiętany w układzie nerwowym.Dlaczego nie potrafią leczyć choć tego bólu?Przepraszam za taki post z rana...Ale się boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze,że ja już nawet nie liczę ,że to nie pzt ,bo ból sam za siebie mówi,a cały dzień było znośnie.Nie wiem ,czy zrobić w poniedziałek TK u siebie w pracy,ale ostatnio rok temu robiłam tk zatok bo z tym też problem....trochę dużo tych promieni...Teraz to już przy takich bólach coś musi wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia jeśli bóle nie są takie, że lądujesz na sor ... nie wymiotujesz i nie masz gorączki to raczej poradnia bólu nie jest potrzebna. Poproś lekarza o spasmolinę, tramal albo ketonal i na pewno coś na jelita np tribux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi już nie pomoże,nie będzie lepiej:(((((((Boli piecze tył przód i wiem ,że pojadę do szpitala 8 godz czekania,żeby dali kroplówkę rozkurczającą a badań nie zrobią jakich trzeba,czytałam,że im wcześniej pzt rozpoznane tym skutecziejsze leczenie objawowe typu ból,udrożnienie przewodów.Leżę 3 dzień w łóżku a co dalej?Dzieci na to patrzą...Ja tylko zioła i pyralgina a trzustka az pali!Drętwieje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani&#61514* Witam szczególnie założycielkę wątku&#61514*. Jak otwieram wątek w telefonie, zawsze wyświetla mi się pierwsza strona i często wtedy myślałam, co tam u Moniki35 i że szkoda, że się nie odzywa. Chyba Cię ściągnęłyśmy myślami, szkoda, że w takim okolicznościach&#61516* Carpe eus kosztuje od 1,5 tys. do 3 tys., ale trzeba mieć skierowanie a z tym jest bardzo ciężko. Ja chciałam zrobić prywatnie, ale mój gastrolog powiedział, że mi nie da, bo u mnie nie ma najmniejszych podstaw do tego badania. Ja się bardzo upierałam, lekarz spytał czy, jak mi nawet da to skierowanie i nic nie wyjdzie (a jego zdaniem nie wyjdzie, bo mam zdrową trzustkę) to się uspokoję. A że się nie uspokoję i tak, to sobie odpuściłam na razie to badanie. Gdyby dawało 100% pewności to byłoby o co walczyć, a tak chyba nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi mi by się też przydał jakiś antypyrkacz*-) Ostatnio dopadło mnie na ciuchowych zakupach w GB, kiedyś wstrzymywałam, a teraz bym nie dała rady, więc szybko uciekam z miejsca zdarzenia*-) Trudno, zdrowie ważniejsze. Lekarz mi powiedział, żeby nie wstrzymywać to nie wstrzymuję*-D Nie mam tego zawsze, ale po obfitych posiłkach to jakaś masakra. A apetyt ostatnio mam ogromny, konia z kopytami bym zjadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do spania, mam tak samo. Spałabym po 10-12 godzin, niestety pracuję, więc się nie da. Z tym, że ja całe życie potrzebowałam dużo snu, więc to mnie jakoś specjalnie nie martwi, ale zawsze miałam dużo energii, a teraz energii wystarcza mi na pół dnia. Potem akumulator siada i jestem zmęczona, jakbym w kamieniołomach pracowała, a nie mam jakiejś wielce wyczerpującej pracy. W wolny dzień tak samo, do południa ogarniam chałupę, ogród, jakbym jakiś motorek miała, a potem nagle stop, jak w reklamie baterii. Mój M mówi, że na starość tak już jest*-) I dlaczego ja się dziwię, że nie mam energii jak dwudziestolatka*-) Tylko na starość chyba jeszcze za wsześnie:-( Moja Mama ma 25 lat więcej a ma energii 4 razy więcej. Młoda babka jeszcze z Niej, a ja się czuję jak staruszka czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×