Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia po operacji przepukliny kresy białej


Gość Pandora

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny Panie Doktorze Dwa miesiące temu miałam operowany rozstęp mięśni prostych brzucha oraz przepuklinę w kresie białej (duży obszar od spojenia łonowego aż po mostek). Dodatkowo miałam zredukowany nadmiar skóry na brzuchu. Lekarz prowadzący zalecił już wprowadzenie ruchu, stopniowe wzmacnianie mięśni brzucha bez obciążenia, basen. Po 3 miesiącach od zabiegu mogę już powrócić do dawnej aktywności. Póki co, trudno mi to sobie wyobrazić... Jedyną podjętą przeze mnie aktywnością jest chodzenie z kijkami nordic walking. Chciałabym zapytać, jakie konkretnie ćwiczenia i ile powtórzeń mogę wykonywać aby bezpiecznie wzmacniać te osłabione mięśnie (ew. gdzie mogę znaleźć informację na ten temat)? Zależy mi na powrocie do formy i wysokiej aktywności fizycznej. Dodam, że szwy wewnętrzne są nadal mocno wyczuwalne - właściwie cały środek brzucha jest jeszcze twardy i napięty. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem miesiac po tej operacji i tez sie zastanawiam kiedy bede mogla normalnie dysponowac tez chciala bym cwiczyc ale co dopiero dochodze do normalnego trybu zycia ale po jakim czasie jest bezpieczny wysilek fizyczny boje sie ze cos sie stanie nie chce tego zabiegu powtarzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, szukam równiez odpowiedzi na te pytania, jestem 3 msc. po. nie moge nawet duzo chodzic a co dopiero ćwiczyć, brzuch sie *stawia* robi sie bardzo twardy,bolesny, ciągnie w dół, puchnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani to nie takie proste ,ja jestem 8ms po operacji i wszystko mnie boli nie wolno dżwigać bo może siatka pęknąć .Po pół roku poszłam do pracy i dupa boli jak cholera teraz mam wizyte u chirurga boje się że coś mi puściło ,ale oni do pracy wysyłają po miesiącu skandal .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×