Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ołówkowaty stolec


Gość PP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pierwszy raz skorzystam z tego rodzaju forum. Na wtorek mam umówioną wizytę u proktologa, ale z moim podejściem gotowy jestem się wykończyć psychicznie do tego czasu. Ale po kolei: 1. od dłuższego czasu (można liczyć w latach) po wypróżnieniu na papierze (nigdy w stolcu - tzn. dopiero przy końcu *podcierania* - przepraszam za bezpośredniość) pojawia się krew* raz mniej raz więcej, ale niemal zawsze. Dwa lata temu ze względu na nasilenie się objawów udałem się do chirurga, który zdiagnozował hemoroidy. Dodam, że przy innej okazji miałem robione markery i CEA wyszło w normie (1,52). 2. Od tego czasu hemoroidy dokuczały raz mniej raz bardziej, ale jakoś specjalnie z nimi nie walczyłem. 3. Od około tygodnia czuję wyraźny ucisk w odbycie (bezbolesny) co skłoniło mnie właśnie do zarejestrowania sie u proktologa. Ale nie to jest najgorsze: sugerując się wyczytanymi objawami raka jelita od kilku dni obserwuję *efekty* wizyt w toalecie i jestem szczerze przerażony... Stolec jest jasnej barwy, ale bardzo cienki. I tu pojawia się moje pytanie: co to znaczy *ołówkowaty stolec*? To co ja zaobserwowałem to średnica około 1 - 2,5cm cienko zakończony. Jest grubszy od ołówka, ale zdaję sobie sprawę, że to nazwa potoczna. Wiem, że nikt nie postawi diagnozy na tej podstawie, ale czy powiększone hemoroidy mogą powodować taki kształt stolca? Czy powinienem obawiać sie czegoś poważniejszego. Na koniec dodam, że mam 29 lat i wypróźniam się regularnie (aż nadto) z przewagą luźnych stolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×