Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nierówna wielkość jąder


Gość Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, zauważony dzisiaj. Mam 19 lat, i dzisiaj zauważyłem że moje lewe jądro jest nieco większe od prawego. Wyczytałem na forum że asymetria jest naturalna. Mnie nic niby nie boli, możliwe że odczuwam dyskomfort w okolicy podbrzusza, ale równie dobrze może być to spowodowane dużą ilością wypitego płynu. Same jądro mnie nie boli. Nie mogę też stwierdzić czy wcześniej też takie było. Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Masz racje asymetria jader jest czyms normalnym, jesli Cie niepokoi to, zbadaj swoje jadra. Unies je lekko do gory i kciukiem i palcem wskazujacym pododtykaj czy nie czujesz nic niepokojacego podobnie zrob z moszna. Jesli wyczujesz cos co Cie martwi - skonsultuj sie z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy mam prawe jądro większe i trochę wyżej od drugiego jest może x2 większe, nie ma żadnych zmian jest gładkie i miękkie, lecz lewe jest twardsze od niego. Ani jedno, ani drugie nie boli przy dotyku, lecz najądrze jest chyba nadwrażliwe bo przy lekkim ucisku występuje ból. Co to może być? Dodam, że mam 16 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale sobie dopiero przypomniałem, czy może to być spowodowane dojrzewaniem płciowym ? Bo od tego czasu z tym jądrem nic się podejrzanego nie dzieje, tylko jak myślę że mogę być na coś chory to mnie zaczyna coś tam w środku boleć :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę nie ma w nim zmian w dotyku i stan utrzymuje się już długi czas, to nie powinno tu być problemów. Najądrze naturalnie jest bardziej bolesne niż jądro. Oczywiście najlepiej abyś poszedł do lekarza z rodzicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem moje lewe jądro jest większe i to bardzo od drugiego ale nic mnie nie boli nie mam żadnych powikłań. Lecz nie nie jest tak codziennie i tak się robi jak mam kaszel. Dlaczego tak się dzieje? Co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×